Macromedia wyciąga pomocną dłoń

W ofercie Macromedii pojawia się nowy program o nazwie RoboHelp X5. Jest to efekt zeszłorocznego wykupienia firmy eHelp, która zajmuje się produkcją oprogramowania do tworzenia systemów pomocy oraz materiałów treningowych online.

RoboHelp X5 zawiera między innymi pakiet prostych narzędzi o nazwie FlashHelp, dzięki którym możliwa jest transformacja statycznych prezentacji w interaktywne, wykonane z wykorzystaniem technologii Flash. Jak podkreślają przedstawiciele Macromedii, RoboHelp X5 może być propozycją dla użytkowników niekoniecznie zaznajomionych dogłębnie ze środowiskiem Flasha, którzy mogą wykorzystać program do tworzenia interaktywnych materiałów szkoleniowych, treningowych oraz plików pomocy w popularnych formatach.

Ponadto w RoboHelp X5 znajdziemy zestaw narzędzi do importowania materiałów z plików PDF, XML, z Worda oraz programu Adobe Frame Maker (w przypadku pliku PDF, RoboHelp X5 skonwertuje dokument do formatu HTML, który będzie w pełni edytowalny). Oto co o programie powiedział nam Michał Gruda z firmy IT Media: "RoboHelp to nowy produkt w ofercie Macromedia, owoc przejęcia firmy eHelp. Świetnie pasuje do linii produktów, którą Macromedia określa zbiorczo jako rozwiązania z kategorii "information convenience". Celem tych produktów jest zbliżanie informacji i jej odbiorcy poprzez usunięcie bądź zminimalizowanie przeszkód, jakie musi pokonać informacja w drodze od nadawcy do odbiorcy.

RoboHelp jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem tworzenia i dostarczania profesjonalnych systemów pomocy oraz dokumentacji aplikacji desktopowych oraz aplikacji WWW, między innymi aplikacji opartych na technologii .NET oraz bogatych aplikacji internetowych (RIA). RoboHelp umożliwia tworzenie systemów pomocy zawierających spis tematów pomocy, spisy treści, indeks, słownik, pomoc zależną od kontekstu i wiele, wiele więcej. RoboHelp umożliwia tworzenie systemów pomocy w dowolnym spośród popularnych formatów internetowych oraz gotowych do druku dokumentacji. Losy RoboHelp w Europie i Polsce są jeszcze nieznane".

Pełna wersja aplikacji RoboHelp X5 będzie kosztowała 899 USD. Dla użytkowników wcześniejszych wersji przewidziano specjalną cenę - 499 USD.

Więcej informacji: http://www.macromedia.com/software/robohelp


Zobacz również