Macromedia wyrównuje rachunki

Przedstawiciele firmy Macromedia poinformowali, że ława przysięgłych zatwierdziła rekompensatę w wysokości 4,9 mln USD w procesie patentowym przeciwko Adobe Systems.

Przedstawiciele firmy Macromedia poinformowali, że ława przysięgłych zatwierdziła rekompensatę w wysokości 4,9 mln USD w procesie patentowym przeciwko Adobe Systems. Macromedia oskarżyła producenta Photoshopa o wykorzystanie własnych opatentowanych rozwiązań w programach Adobe Illustrator oraz Adobe Premiere.

Adobe zapowiedział, że odwoła się od wyroku. Zdaniem firmy ocena technologii zaimplementowanych w jej programach wydana przez ławę przysięgłych jest „wewnętrznie sprzeczna” i wymaga dodatkowych wyjaśnień.

Obecna sprawa jest następstwem wcześniejszego, podobnego procesu, w którym sąd okręgowy w Wilmington w stanie Delaware uznał, że koncern Macromedia naruszył patenty należące do Adobe Systems i nakazał wypłacenie odszkodowania w wysokości 2,8 mln USD (wyrok zapadł 2 maja 2002).

Zdaniem Roba Burgessa, prezesa Macromedii, na takiej przepychance nie zyska żadna z konkurujących firm, a tym bardziej klienci.