Macworld Conference & Expo - najsmakowitsze kąski

Kolejna edycja targów Macworld Conference & Expo przechodzi do historii. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tegoroczna impreza obfitowała w wydarzenia istotne dla świata użytkowników komputerów i systemów operacyjnych spod znaku jabłka. Nasi koledzy z amerykańskiej redakcji magazynu Macworld po raz kolejny przyznali wyróżnienia "Best of Show" najważniejszym ich zdaniem rozwiązaniom i produktom, zaprezentowanym w trakcie targów. Nie dziwi fakt, że wśród nagrodzonych znalazło się najnowsze wielofunkcyjne urządzenie Apple - iPhone, czy testowa wersja Adobe Photoshopa CS3.

Ogółem nagrodą "Najlepszy na targach" wyróżnione zostało 11 produktów, zarówno sprzętowych i jak i z zakresu oprogramowania. Po dwa wyróżnienia uzyskały firmy Adobe i Apple. A oto lista najlepszych produktów zaprezentowanych na Macworld Conference & Expo 2007:

Adobe Photoshop CS3 beta - testowe wydanie najnowszej wersji kombajnu graficznego Adobe charakteryzuje się zmodyfikowanym interfejsem (w tym zmianami w wyglądzie palet), nowymi możliwościami stosowania filtrów, zaznaczania obiektów i retuszu zdjęć. Z Photoshopem CS3 zostało także zintegrowane nowe narzędzie Device Central, które umożliwia projektowanie, przeglądanie i testowanie treści przeznaczonych do telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej...

Adobe Premiere Pro dla Mac OS X - Adobe zaprezentowało nowe wydanie pakietu aplikacji Production Studio dla platformy systemowej Mac OS X, w którym ponownie znalazł się program do montażu wideo, Premiere, w wydaniu Pro. Rezygnacja z rozwoju flagowego narzędzia do montażu wideo dla Mac OS X nastąpiła z powodów finansowych oraz rosnącej konkurencji ze strony Apple i produkowanego przez tę firmę oprogramowania Final Cut Pro w 2003 r. Teraz jednak Adobe przywraca makowe Premiere do łask z uwagi na rosnący udział komputerów z logiem jabłka w rynku komputerów osobistych oraz przesiadkę firmy Apple na procesory Intela.

Apple iPhone

Apple iPhone

Apple iPhone - czyli iPod z panoramicznym, dotykowym ekranem, telefon oraz komunikator internetowy zintegrowane w jednym urządzeniu i działające pod kontrolą systemu OS X. Urządzenie mierzy 115 x 61 x 11,6 mm i waży ok. 135 g. Wbudowana bateria wystarcza na ok. 5 godzin rozmawiania, oglądania wideo lub przeglądania stron WWW i na maksymalnie 16 godzin słuchania muzyki, a dysk twardy pozwala na przechowanie 4 lub 8 GB danych.

Jak każdy nowoczesny telefon, iPhone dysponuje wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 2 megapikseli. Jedną z ciekawszych jego funkcji jest sensor zbliżeniowy - w momencie podniesienia urządzenia do ucha automatycznie wyłącza ekran aby oszczędzać baterię i zapobiegać nieumyślnemu dotykaniu do czasu, aż użytkownik nie oddali słuchawki od twarzy.

Czytaj więcej...

Apple TV - dotychczas znany jako iTV - umożliwia bezprzewodowe przesyłanie do telewizora multimediów zgromadzonych na dysku komputera. Za kwotę 299 USD użytkownik otrzymuje urządzenie wyposażone we wbudowany dysk o pojemności 40 GB, moduł bezprzewodowej sieci 802.11b/g/n, złącza Ethernet i HDMI (AppleTV potrafi wygenerować obraz o rozdzielczości 720p).

George - zaprezentowany przez firmę Chestnut Hill Sound system głośników wyposażony w podstawkę dokującą dla przenośnego odtwarzacza iPod. Obsługiwany pilotem zdalnego sterowania, wyposażony jest m.in. w tuner FM oraz obsługę interfejsu USB.

George - system głośników firmy Chestnut Hill Sound

George - system głośników firmy Chestnut Hill Sound

IntelliScanner - miniskaner ułatwiający katalogowanie domowej kolekcji książek, płyt CD/DVD pod systemem Mac OS X. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu. Warto dodać, iż starsze modele urządzenia prezentowane były na targach Macworld już kilka lat temu.


Zobacz również