Macworld Expo: Amapi i trójwymiarowy Internet

Firma Template Graphics Software (TGS) przedstawiła podczas Macworld Expo szóstą wersję aplikacji Amapi 3D, pozwalającą tworzyć trójwymiarowe witryny WWW.

Amapi 3D to program do trójwymiarowego modelowania działający w systemach Windows i Mac OS. Zaprezentowany przez firmę Template Graphics Software podczas Macworld Expo, wykorzystuje technologię 3Space, która pozwala tworzyć dynamiczną grafikę 3D na potrzeby Internetu. Obsługa aplikacji została w nowej wersji znacznie uproszczona, a mechanizmy renderowania usprawnione.

Program jest w stanie przyporządkowywać dynamiczne i interaktywne zachowania (behaviours) do tworzonych obiektów 3D i generuje pliki w formatach HTML i XML. Nowe funkcje modelowania zawierają narzędzia kontroli 'napięcia' na powierzchni obiektów oraz udoskonalone funkcje wygładzania krawędzi i faktur.

Program Amapi 3D wersja 6.0 zaopatrzony jest także w nowy moduł renderowania oferujący przyspieszony 'raytracing' oraz zupełnie przerobiony interfejs spełniający obecnie podstawowe zasady ergonomii.

www.tgs.com


Zobacz również