"Madame Web" – fabuła, data premiery, obsada. Wszystko, co wiemy o filmie

Spider-Verse powoli się rozrasta, tworząc prawdziwą pajęczą sieć, a Sony udostępnia kolejne informacje o filmie "Madame Web" z Dakotą Johnson w roli głównej. Sprawdźcie, co już wiemy o produkcji.

fot. Marvel Comics

Madame Web – najważniejsze informacje

Komiksowa bohaterka, Cassandra Webb, po raz pierwszy pojawiła się w wydaniu Niesamowitego Spider-Mana z lat 80. Jest to starsza kobieta o bliżej nieznanej przeszłości cierpiąca na porażenie nóg. Porusza się na wózku inwalidzkim, a do pewnego momentu zależna od systemu podtrzymywania życia. Jest niewidoma, ale w wyniku genetycznej mutacji została obdarzona darem jasnowidzenia. W późniejszym czasie przeszła rytuał, dzięki któremu uzyskała nieśmiertelność i założyła grupę Spider-Women. Jest sojuszniczką Petera Parkera.

W komiksach mamy też do czynienia z drugą Madame Web, czyli Julią Carpenter. Przejęła ona dar i pseudonim Cassandry, po tym jak starsza kobieta została śmiertelnie ranna.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

Fabuła

Na razie nie wiadomo, na ile twórcy filmu będą wierni komiksowemu kanonowi. Nie wiadomo też, którą wersję Madame Web zobaczymy na ekranie. Wszystko wskazuje jednak na to, że Madame Web od Sony nie będzie starszą kobietą. Twórcy mają tu dwie główne drogi do wyboru – mogą od razu uczynić bohaterką Julię Carpenter lub sięgnąć po Cassandrę Webb, ale opowiedzieć jej backstory. Oczywiście jest też możliwość, że obie te postaci zostaną zmiksowane i uzyskamy hybrydę komiksowej historii uzupełnioną o nowe elementy.

Według informacji udzielonej portalowi Variety:

Film będzie historią pochodzenia jasnowidzącej [Madame Web], której zdolności psychiczne pozwalają zajrzeć w świat pająków.

Z lakonicznego opisu można więc wywnioskować, że twórcy mają zamiar sięgnąć do najlepszych tradycji marvelowskiej franczyzy i ukazać początki bohaterki.

Nie wiadomo, czy w filmie pojawi się Spider-Man.

Data premiery

Premiera Madame Web jest zaplanowana na 6 października 2023 roku.

Wcześniej zobaczymy przynajmniej dwa filmy ze Spider-Verse: Kraven the Hunter (13 stycznia 2023) i Spider-Man: Across the Spider-Verse (2 czerwca 2023).

Obsada

Główną rolę w filmie zagra Dakota Johnson (Suspiria, Córka). W filmie pojawi się również Sydney Sweeney (Euforia, X). Do obsady dołączyła też Celeste O’Connor (Pogromcy duchów: Dziedzictwo).

Projekt wyreżyseruje S.J. Clarkson (Sukcesja, The Defenders). Scenariusz stworzy Matt Sazama i Burk Sharpless (Morbius).

Nowa twarz w obsadzie Madame Web. Kogo zagra gwiazda Rozdzielenia? [18.07.2022]

Prace nad opowieścią o sojuszniczce Petera Parkera postępują wyjątkowo wolno. Jednak doczekaliśmy się kolejnej informacji na temat produkcji – otóż do obsady filmu dołączył Adam Scott. Aktor znany jest głównie z takich seriali, jak Wielkie kłamstewka, Parks and Recreation czy Rozdzielenie. Będzie to pierwszy występ Scotta w filmie z uniwersum Marvela. Na ten moment jeszcze nie wiadomo, w kogo wcieli się aktor.

"Madame Web" – fabuła, data premiery, obsada. Wszystko, co wiemy o filmie

Adam Scott, "Rozdzielenie", fot. Apple TV+

Premiera Madame Web przesunięta! Kiedy zobaczymy film z Dakotą Johnson? [20.07.2022]

Powolne tempo prac na origin story Madame Web ma już swoje konsekwencje. Sony właśnie poinformowało o przesunięciu premiery filmu aż o 3 miesiące. Pierwotnie miał on zagościć w kinach 7 lipca 2023 roku. Jednak jak się wydaje, produkcja widowiska rozwija się wolno, a co więcej w przyszłorocznym grafiku wakacyjnych premier zrobiło się naprawdę tłoczno. Przypomnijmy, że na początku czerwca premierę ma Spider-Man: Across the Spider-Verse, a pod koniec – The Flash od DC.

Odraczając datę premiery Sony postanowiło więc nie tylko dać więcej czasu twórcom filmu, ale także zapewnić produkcji lepszy start w kinach. Nowa data premiery Madame Web to 6 października 2023.

Dakota Johnson jako Madame Web na nowych zdjęciach z planu [28.07.2022]

Od pewnego czasu trwały spekulacje, w którą wersję Madame Web wcieli się Dakota Johnson, ale dzięki nowym materiałom z planu wydaje się, że wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Do sieci trafiły właśnie zdjęcia, na których możemy zobaczyć aktorkę ubraną w dżinsy i krótki czerwony płaszcz – nieomylny znak, że Johnson wcieli się w drugą Madame Web, czyli Julię Carpenter.

Co więcej, zdjęcia z planu sugerują, że akcja Madame Web będzie rozgrywać się na początku XXI wieku. Świadczy o tym nie tylko styl stroju bohaterki, ale również widoczne na zdjęciach budki telefoniczne i billboard reklamujący pierwszy solowy album Beyoncé, Dangerously in Love,wydany w 2003 roku.

Zobacz także: Thor: miłość i grom i co dalej? Czy będzie Thor 5?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: