Maertens wygrywa ponad 600 tysięcy dolarów w PartyGammon.com Million

Plansza, dwie kostki, 15 pionków i dwóch zawodników o mocnych nerwach, czyli backgammon w czystej postaci. Choć gra nie należy do najbardziej znanych, to po ostatnich wydarzeniach warto się nią zainteresować. W końcu milionowa pula nagród w turnieju gry online do standardów nie należy.

Maertens wygrywa ponad 600 tysięcy dolarów w PartyGammon.com Million

600 tysięcy dolarów zawsze cieszy

Dzięki serwisom online zabawa wkroczyła w nowy wymiar. "Graj za pieniądze" czy "zdobądź wielką wygraną" to hasła, które działają na graczy jak magnes. Zainteresowanie wzrasta jeszcze bardziej, gdy w mediach pojawi się wiadomość o czyimś bardzo spektakularnym sukcesie.

Taki, odniósł właśnie 33-letni Andreas Maertens, zwycięzca pierwszego turnieju PartyGammon.com Million, który odbył się w Atlantis Resort na Bahamach w dniach 21-25 stycznia.

Niemiec zgarnął absolutne rekordową wygraną w wysokości 600 400 dolarów. Co ciekawe, sama pula nagród w turnieju przekroczyła gwarantowany milion dolarów i sięgnęła ponad 1,2 miliona dolarów. Maertens zakwalifikował się online uiszczając wpłatę w wysokości 440 dolarów, a Madsen zaledwie 35 dolarów.

Aby wygrać, Maertens pokonał w meczu finałowym 36-letniego duńskiego asa Lasse Hjorth Madsena (różnica tylko jednego punktu 23-22). Obydwaj gracze zakwalifikowali się z eliminacji online pokonując po drodze dziesięciu byłych Mistrzów Świata i 25 z 32 graczy z listy 'Giants of Backgammon'.

Maertens, pochodzący z Bielefeld w Niemczech, gra zarówno w backgammon (w 1996 zwyciężył w German Backgammon Open) jak i w pokera, biorąc regularnie udział w turniejach. Jego zwycięstwo całkowicie go zaskoczyło:

Maertens wygrywa ponad 600 tysięcy dolarów w PartyGammon.com Million

Backgammon w klasycznym wydaniu

"Kiedy tu przyjechałem miałem nadzieję, że mam szansę, ale nigdy tak naprawdę nie sądziłem, że uda mi się wygrać z tyloma doskonałymi zawodnikami. Nie jestem pewien co zrobię z wygraną, z całą pewnością będę brał udział w większej liczbie turniejów o wysoką stawkę, ale planuję również kupić mojej dziewczynie, Monice, samochód".

Zapytany co sądzi o zostaniu supergwiazdą backgammon po zwycięstwie w tym największym z turniejów powiedział: "Lepiej już być nie może. Jak mam pobić coś takiego? Z pewnością nie uważałem się za najlepszego gracza na tym turnieju - myślę jednak, że zmieściłbym się w pierwszej setce". Zgadza się to z opiniami bukmacherów, którzy lokowali Maertensa pośrodku stawki przed turniejem.

Rzecznik PartyGammon.com stwierdził: "Dostrzegliśmy ogromny wzrost liczby graczy kwalifikujących się z eliminacji online w rozgrywkach pokera, a teraz, co niezwykłe, już przy pierwszej próbie nasi gracze zakwalifikowani przez Internet walczyli i pokonali najlepszych graczy w backgammon na świecie. Tak jak w przypadku pokera, pojawienie się graczy internetowych na zawsze zmieni oblicze gry backgammon".