Mafia przejmuje TVN i Sieć! Rodzina Corleone wraca do akcji!

W związku planowanym wydaniem gry inspirowanej powieścią Mario Puzo i filmami Francisa Forda Coppoli, firma Electronic Arts Polska zafundowała nam emisję w TVN wszystkich trzech części "Ojca Chrzestnego". W Sieci pojawił się również kolejny zwiastun filmowy gry o tym samym tytule, inspirowanej kultową trylogią zapoczątkowną w 1972 roku. Plik można pobrać z naszego serwera FTP.

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Telewizja TVN wyemituje wszystkie trzy części kultowej trylogii Coppoli (reżyser nie aprobuje produkcji gry). Pierwsza część "Ojca Chrzestnego" zostanie wyemitowana w najbliższy weekend, tj. w piątek 1 lipca o godzinie 22:25. Kolejne dwie zostaną zaprezentowane na antenie TVN w dniach - 26 lipca i 29 sierpnia. Sponsorem emisji "Ojca Chrzestnego" jest Electronic Arts Polska - wydawca gry o tym samym tytule, będącej interaktywną adaptacją filmu.

Akcja gry osadzona zostanie w Nowym Jorku w latach 1945 - 1954. Rozgrywkę w "Ojca Chrzestnego" rozpoczniemy od stworzenia postaci, młodego, ubogiego rzezimieszka, który marzy o karierze w mafii - uznanie i możliwość wstąpienia w szeregi rodziny Corleone, nasza postać, może zdobyć wykonując dla przestępczego światka 'drobne' gangsterskie zadania. Po zdobyciu odpowiedniego prestiżu, młody bandyta zostanie przyjęty do rodziny, w której będzie pracował wraz z postaciami znanymi z kart powieści Mario Puzo i filmu.

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Przemierzając świat gry spotkamy się m.in. z Sonnym Corleone, któremu głosu i aparycji użyczył James Caan oraz Tomem Hagenem 'wyposażonym' w twarz i głos odtwórcy tej roli w filmie - Roberta Duvalla. W grze nie mogło zabraknąć również samego capo di tutti capi - w roli Dona Vito Corleone usłyszymy fenomenalnego Marlona Brando, którego głos nagrano tuż przed jego śmiercią (na naszym, serwerze FTP znaleźć można zestaw filmów, prezentujących gwiazdy podczas nagrań ich kwestii na potrzeby gry).

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Screenshot z gry The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Interaktywna adaptacja "Ojca Chrzestnego" będzie oferować niezwiązaną bezpośrednio z filmem, nieliniową fabułę w stylu GTA - niezwykle popularnej, brutalnej serii gier akcji firmy Rockstar. Dzięki temu, każdą z misji gracz będzie mógł wykonać na kilka odmiennych sposobów - przy użyciu przemocy, dyplomacji, czy też przebiegłej mieszanki obu (każda podjęta przez gracza decyzja będzie miała poważny wpływ na jego dalsze losy w rodzinie Corleone). Zadania w poszczególnych misjach będą obejmować szeroki wachlarz gangsterskich czynności. W trakcie rozgrywki będziemy m.in. rabować banki, uczestniczyć w strzelaninach samochodowych, wymuszać haracze i zabijać na zlecenie. Podczas interakcji z postaciami zamieszkującymi świat gry, gracze będą musieli umiejętnie wykorzystywać wpływy, lojalność i strach, aby zdobyć ich szacunek.

The Godfather (Ojciec Chrzestny)

The Godfather (Ojciec Chrzestny)

Gra "Ojciec Chrzestny" zostanie wydana jesienią tego roku i będzie dostępna w wersjach na konsole PlayStation2, Xbox i Sony PSP. Gra ukaże się również na komputery PC - nie wiadomo jednak kiedy.

Zapraszamy na nasz serwer FTP gdzie znaleźć można filmy z produkcji gry i pierwsze zwiastuny filmowe.

Pliki do pobrania:

The Godfather - The Godfather - Trailer 2

The Godfather Trailer

The Godfather - filmy z produkcji i premiery gry

Oficjalna strona gry "Ojciec Chrzestny"


Zobacz również