Mafiaboy przed sądem

Nastolatek, podejrzewany o dokonanie ataków DOS na serwery internetowe wielu znanych firm, w marcu stanie przed sądem.

Szesnastoletni Kanadyjczyk o pseudonimie Mafiaboy, oskarżony o atak typu Denial of Service na serwery wielu witryn internetowych, w tym tak znanych jak CNN.com, Yahoo.com, Amazon.com, eBay.com, i Dell.com, stanie przed sądem w marcu przyszłego roku. Wczoraj, podczas przesłuchania wstępnego, nastolatek nie przyznał się do żadnego z 66 zarzucanych mu czynów.

Jego obrońca, Yan Romanowski, powiedział, że spodziewa się, iż proces potrwa "co najmniej dwa miesiące" ze względu na trudne, techniczne aspekty sprawy. "Mój klient został oskarżony o wykorzystanie wielu komputerów na rozmaitych uniwersytetach. Przypuszczam, że w sądzie będą musieli stawić się ich przedstawiciele. Oskarżyciel musi udowodnić wiele spraw, rozwinąć je w łańcuch dowodów prowadzących nie tylko do mieszkania mojego klienta, ale wprost do jego osoby" - powiedział.

Zobacz również:

  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?

Do czasu rozpoczęcia procesu nastolatek został zwolniony za poręczeniem, gdy obiecał sędziemu, że znajdzie pracę w pełnym wymiarze godzin i nie przerwie nauki. Wcześniej mówiło się, że oskarżonemu w tej sprawie grożą 2 lata więzienia i grzywna w wysokości 1000 USD.