Mafijna walizka - w sam raz do ładowania notebooka

Firma Opti próbuje wejść przebojem na rynek notebooków. W trakcie targów Computex jej przedstawiciele zaprezentowali walizkę, która dzięki ogniwom słonecznym potrafi ładować laptopy, telefony komórkowe i odtwarzacze multimedialne.

W latach dziewięćdziesiątych Opti znane było jako wytwórca najtańszych, niezbyt solidnych kart dźwiękowych. Później firma zajęła się sprzedażą napędów optycznych, a dziś tajwański producent ma ochotę zaistnieć na rynku urządzeń przenośnych.

Opracowana przez korporację czarna walizka OPTI-Solar ma być odpowiedzią na rosnące ceny ropy naftowej i konieczność ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Składa się ona z ogniw słonecznych (wierzch) oraz transformatorów i baterii litowo-jonowych.

Walizka OPTI-Solar (w tle; na pierwszym planie wchodzące w jej skład panele słoneczne. Źródło: TG Daily)

Walizka OPTI-Solar (w tle; na pierwszym planie wchodzące w jej skład panele słoneczne. Źródło: TG Daily)

Panele słoneczne bezustannie ładują wewnętrzne akumulatory, a zgromadzona w nich moc może zostać wykorzystana do naładowania urządzeń przenośnych: laptopów, telefonów, odtwarzaczy multimedialnych.

OPTI-Solar ma się pojawić w sprzedaży w III kwartale bieżącego roku. Za możliwość wykorzystania do 75 watów mocy użytkownik będzie musiał zapłacić 1499 dolarów.

Patrz też: "Plecak ładujący komórki - koniec problemów z brakiem prądu!"