Magdalena Różczka: "Studiując informatykę czułam się jak z innej bajki"

Podczas ostatniego spotkania w Studiu Dźwiękowym Start International Polska mieliśmy okazję porozmawiać z Magdaleną Różczką, gwiazdą filmu "Lejdis", która od pewnego czasu odgrywa główną rolę w lokalizacji gry Mass Effect. Aktorka opowiedziała nam m.in. o tym jak czuła się w roli komandor Shepard i dlaczego zrezygnowała ze studiowania informatyki. Przekornie zadaliśmy też nasze ulubione pytanie: Windows czy Linux?

PCWK: Powiedz nam co aktorka z "Lejdis" robi na spotkaniu związanym z grą komputerową Mass Effect?

Siedzę sobie, piję wodę, kawkę, rozmawiam i takie tam... A tak na poważnie, to do niedawna przychodziłam do studia grać kobiecą wersję komandor Shepard, głównego bohatera Mass Effect. Muszę przyznać, że choć o grze nie wiedziałam nic, a samą pracę rozpoczęłam przez casting, to teraz jestem z niej bardzo zadowolona. Od dzieciństwa moim największym marzeniem było zrobienie filmu science-fiction, tak więc można powiedzieć, że namiastka moich marzeń właśnie się spełniła. Bardzo mnie to cieszy.

PCWK: Czy interesujesz się grami komputerowymi?

Nie, szczerze mówiąc ostatni raz grałam w grę komputerową 10 czy 11 lat temu. Nie pamiętam jak się nazywała, ale była po prostu okropna. Od tego czasu gry kojarzyły mi się z rozrywką, podczas której chodzi tylko o to, żeby jak najszybciej przejść dziwnym labiryntem i zabić jak najwięcej postaci, które stoją nam na drodze. Do tego cały czas się strzela. Zmieniłam zdanie kiedy pokazano mi kanadyjską wersję gry Mass Effect. Urywek, który widziałam wyglądał zupełnie inaczej i czułam się niemal tak jakbym oglądała film. Jako laik w tej tematyce nie mogę stwierdzić czy był to wyjątek, ale muszę powiedzieć, że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

PCWK: Jak w takim razie czujesz się podczas nagrań do gry? Czy Twoja rola znacznie różni się od filmowej?

Nagrania wypowiedzi do gry są według mnie podobne do filmowych. Po tym jak zobaczyłam wspomnianą wcześniej kanadyjską wersję Mass Effect, czułam się jakbym brała udział w pracach nad filmem. Wypowiadając kolejne kwestie wyobrażam sobie, że jestem na statku kosmicznym, że po nim chodzę... Zupełnie tak, jakbym znajdowała się na planie filmowym.

Magdalena Różczka
Magdalena Różczka w roli Komandor Shepard

Magdalena Różczka w roli Komandor Shepard

Magdalena Różczka - polska aktorka filmowa oraz teatralna. Urodzona 27 lipca 1978 w Nowej Soli, obecnie mieszka w Warszawie. Ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Aktorka znana jest głównie z filmu "Lejdis" (2008) choć grała również w takich produkcjach jak "Trzeci oficer" (2008), "Teraz albo nigdy" (2008), "Rozmowy nocą" (2008), "Ryś" (2007), "Oficerowie" (2006), "Lekarz drzew" (2006) oraz "Wiedźmy" (2005). Jej głos usłyszeć można w bajkach "Ruby Gloom", "Kizi Mizi" bądź też w grze komputerowej "Mass Effect", w której odegrała główną rolę.

PCWK: Jaką rolę odgrywa w Twoim życiu komputer i internet?

Cóż, komputera używam codziennie, ale właściwie tylko po to by sprawdzić skrzynkę mailową lub wykonać różne czynności bankowe. Od niedawna zauważyłam też u siebie tendencję do robienia zakupów przez Internet. Choć robię to od niedawna, to wydaje mi się, że będę wielką fanką tego sposobu spędzania czasu. Nie cierpię chodzenia po sklepach więc jest to dla mnie świetne rozwiązanie.