Magellan Explorer: żeglowanie po Windows

Firma Enriva Development udostępniła nową wersję programu Magellan Explorer, który jest jedną z wielu dostępnych na rynku aplikacji, próbujących zastąpić Eksploratora Windows. Magellan wyróżnia się jednak z tego tłumu kilkoma ciekawymi funkcjami...

Magellan Explorer jest zaawansowanym menedżerem plików, który z powodzeniem może zastąpić Eksploratora Windows. Na wzór słynnego Norton Commandera, program posiada dwa panele nawigacyjne, a do każdego z nich można dołączyć drzewo katalogów.

Magellan Explorer

Magellan Explorer

Oprócz wszystkich podstawowych funkcji, jakie powinien posiadać menedżer plików, Magellan posiada wiele zaawansowanych, takich jak na przykład wbudowany klient FTP, czy obsługa spakowanych archiwów, poczynając od bardzo popularnych formatów ZIP, czy RAR, a kończąc na uniksowych TAR i GZip. Posiada również wbudowaną przeglądarkę obrazków, plików MS Office, plików PDF, czy też podgląd dowolnych danych w trybie szesnastkowym.

Za pomocą tego programu łatwo manipuluje się zarówno pojedynczymi plikami, jak i ich zbiorami - ME umożliwia na przykład grupowe ustawianie atrybutów, czy zmianę nazw. Posiada także zaawansowaną funkcję wyszukiwania na dysku, która umożliwia nawet używanie wyrażeń regularnych (regular expressions). Nawigacje ułatwiają też historia ostatnio używanych folderów, czy "ulubione foldery".

Nie sposób tu wymienić wszystkich zalet tego programu, ich pełną listę można znaleźć na stronie producenta. Natomiast za pełną licencję trzeba zapłacić 39.95 USD. Upgrade z wersji 1.x i 2.x kosztuje o połowę mniej.

Strona domowa