Magia atramentu i światła – spotkanie z Epsonem w Zamku Ujazdowskim

W ostatni dzień listopada b.r. firma Epson zaprosiła do Centrum Sztuki w warszawskim Zamku Ujazdowskim przedstawicieli prasy na spotkanie, którego celem było podzielenie się informacjami na temat nowych linii produktowych projektorów i nowej linii urządzeń drukujących Eco Tank ITS .

Imprezę rozpoczął spektakl pantomimy w wykonaniu Cloud Theater - awangardowej grupy artystycznej, w swoich realizacjach skupiającej się na problematyce relacji człowieka z technologią. W tworzonej w czasie rzeczywistym scenografii kreowanej światłami projektorów Epson rzutujących na scenę grafikę rysowaną w czasie rzeczywistym przez artystę na tablecie, aktorka w symboliczny sposób odtwarzała historię firmy z uwzględnieniem etapów rozwoju i powstawania kluczowych produktów.

Magia atramentu i światła – spotkanie z Epsonem w Zamku Ujazdowskim

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja, współprowadzone przez szefa polskiego oddziału firmy Krzysztofa Modrzewskiego i znanego pasjonata nowych technologii, Zbyszka Urbańskiego. Jej tematem było przedstawienie pozycji Epson na świecie i w Polsce, rozwój, który do niej doprowadził oraz wizja przyszłości budowana w oparciu o technologię Epson z uwzględnieniem ekologii jako kluczowego czynnika generującego zrównoważony rozwój i oszczędności.

Zobacz również:

  • Drukarki, które mają wpływ na zmiany klimatyczne
  • Jak oglądać EURO 2020? Najlepiej na dużym ekranie - umożliwia to Epson EH-TW5700 ATV!

Później głos przejęli opiekunowie poszczególnych linii produktowych, prezentując unikalne cechy zgromadzonych egzemplarzy sprzętu, tak urządzeń drukujących z linii Eco Tank ITS, jak i projektorów w technologii 3LCD.

Magia atramentu i światła – spotkanie z Epsonem w Zamku Ujazdowskim

Projektor EH-LS100

Największym zainteresowaniem gości cieszył się projektor laserowy EH-LS100 - jedyne w swoim rodzaju urządzenie krótkiego rzutu, przeznaczone do kina domowego.

Spotkanie było także okazją do bezpośredniego zapoznania się z przekrojem sprzętu nowej generacji EcoTank ITS. Poza znaną z wcześniejszych urządzeń niebywałą wydajnością systemu ITS, duże zainteresowanie budził innowacyjny system kluczy, w jakie wyposażono butelki z atramentem dodawane do modeli z linii L4100 i L6100. Z kolei najlepszą okazją do przetestowania jakości w praktyce tego była możliwość wydrukowania przeniesionych przez siebie zdjęć na 6-cio kolorowej drukarce fotograficznej L850.