Magia kolorów

Już na kwiecień firma MinoltaQMS, która w ubiegłym roku wykupiła firmę QMS, zapowiada rynkową premierę nowej kolorowej drukarki laserowej magicolor 6100 A3+.

Już na kwiecień firma MinoltaQMS, która w ubiegłym roku wykupiła firmę QMS, zapowiada rynkową premierę nowej kolorowej drukarki laserowej magicolor 6100 A3+.

Magia kolorów
Oferta firmy powiększy się o cztery modele oznaczone symbolami: N, GN, EN i DP drukujące w kolorze z prędkościami: 6-12 str./min - A4, 3-6 str./min - A3 oraz w czerni: do 24 str./min - A4, do 12 str./min - A3. Te potężne jednostki mają zarówno bogate wyposażenie, jak i szeroką gamę dodatkowych opcji. Wszystkie modele są wyposażone w kartę sieciową Ethernet 10/100Base TX. Podstawowy model 6100N wyposażono w 64 MB pamięci RAM, co umożliwia uzyskanie wydruku z rozdzielczością 600 dpi, pozostałe modele, dzięki zwiększonej pamięci (192 MB - GN i EN, 384MB - DP), drukują z rozdzielczością 1200 dpi. Drukarki mogą być wyposażone w wewnętrzny twardy dysk (w EN/DP - standard) oraz w funkcję duplex (w DP - standard). W opcjach jest też możliwość zainstalowania karty SCSI i podłączenia przez nią dodatkowego twardego dysku, napędu ZIP lub Jaz. Zarządzane są przez najszybszy z procesorów QMS-a - 200 MHz IDT RC64474. Emulowane są języki: PS Level 2, PCL 6, HP-GL, PDF, Line Printer. Standardy koloru to: ColorSync, ICM, AGFA, ColorTune, Corel 7/8, Pantone, Color Solutions, ColorBlind, Kodak KCMS. Drukarki wyposażone są w podajnik papieru - kasetę na 250 arkuszy z możliwością rozbudowy o kolejne dwie kasety na 500 arkuszy (w DP - standard). Drukarki tej serii charakteryzują się wydajnością - 75000 stron na miesiąc w czerni, 18750 stron w kolorze i przeznaczone są do profesjonalnego zastosowania. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia do drukarki skanera, w efekcie czego uzyskujemy jednostkę spełniającą rolę bardzo szybkiej drukarki, skanera i kopiarki. Zapowiadana cena podstawowego modelu ma być aż o 40 - 50 procent niższa od średniej ceny konkurencyjnych produktów.