Magic Carpet w sklepie GOG. Latający dywan...

Magic Carpet, gra komputerowa wydana przez studio Bullfrog, została okrzyknięta jedną z najbardziej spektakularnych i przełomowych gier roku 1994. Teraz za jedyne 5,99 dol można ją kupić w Good Old Games.

Świetny tytuł zaskoczył graczy ciekawymi pomysłami samego Petera Molyneux, znakomitą grafiką w "wysokiej rozdzielczości" 640x480 i trybem stereoskopowego 3D. Dziś największe zalety są może inne (grywalność, wiele miłych godzin zabawy), lecz Magic Carpet to wciąż niezwykła produkcja. Sklep internetowy GOG przypomina ją w wersji dla pecetów z systemem operacyjnym Windows XP, Vista lub 7.

Magic Carpet pozwala nam wcielić się w czarodzieja, który podróżuje na latającym, "magicznym dywanie". Z pewnością brzmi to znajomo, a gdy dodamy, że do przejścia będzie aż 50 bardzo bogatych leveli/światów, a także mnóstwo smoków i innych przeciwników do zwalczenia, gra zapowiada się świetnie. Jak inne gry Molyneux i Bullfrog z tamtych czasów (np. Populous), Magic Carpet także pozwala na rzucanie potężnych czarów i podejmowanie własnych decyzji (to ty kształtujesz świat).

Kto nie dał się odstraszyć "poprzednią" datą premiery, grafiką i ceną (5,99 dol), koniecznie powinien wypróbować odświeżone wydanie Magic Carpet.