Magicka - DLC o tematyce Lovecraftiańskiej

Magicka to naprawdę nietuzinkowa gra stworzona przez Paradox Interactive, która pozwala nam na kooperację z trzema innymi osobami. Jej nietypowość objawia się faktem że nie tylko nie bierze siebie na poważnie, ale ma w sobie mnóstwo różnych nawiązań.

Dodatkowym atutem tej gry jest fakt iż niekiedy wręcz sama zachęca nas do atakowania własnych znajomych. No bo w końcu jak przetestować te wszystkie kombinacje czarów kiedy nie ma żadnego potwora w pobliżu. Na szczęście w grze kara za śmierć jest nikła, ograniczając się do odebrania nam broni którą aktualnie mieliśmy przy sobie i przydzielając standardowy ekwipunek który jest związany z daną szatą przy wskrzeszeniu.

Wczoraj na Steamie pojawiło się zupełnie nowe DLC dla tej gry, które jest mieszanką humoru i szaleństwa. Magicka: The Stars Are Left jest dostępne od wczoraj w cenie 6 euro (lub 6 dolarów dla amerykańskich graczy) i poza całkowicie nową kampanią co-op daje nam również odświeżony i mocno usprawniony silnik gry, który jest dostępny nawet dla graczy nie posiadających tego DLC.

Jak ze wszstkimi rozszerzeniami dla Magicki, również tu wystarczy żeby jedna osoba w danej sesji multiplayer posiadała zakupioną kopię aby wszyscy mogli wspólnie przemierzać Lovecraft’ową kampanię w świecie Midgardu.

Poza tym większym DLC pojawiły się również dwa tematyczne rozszerzenia (halloweenowe i świąteczne) które dają nam do dyspozycji w sumie 22 nowe przedmioty przeznaczone do likwidacji przeciwników i przyjaciół w trybach challenge i versus.