Magicka - śmiech, ironia i świetna zabawa


Magicka - śmiech, ironia i świetna zabawa

Makiety owiec. Serio.

Jest to kolejna rzecz, która odróżnia tę grę od innych. Króluje tu chaos i niesamowicie wartka akcja. Wyobraź sobie uderzenia piorunów, deszcz meteorytów, kule ognia - wszystko to pojawia się jak grom z jasnego nieba, w jednym momencie.

Gdy sam to kontrolujesz, nie jest źle. Wiesz co się stanie. A teraz wyobraź sobie, że takich co rzucają zaklęcia jest czterech. Chaos, który panuje jest nieporównywalny z niczym innym. Na dodatek, wasze czary mogą ranić również kompanów.

Zobacz również:

  • Recenzja: Sex Education - recenzja bez spoilerów 3 sezonu
  • Wirus Nipah zabija. Czy grozi nam kolejna pandemia?

Karabin maszynowy i magia. Zdrowe połączenie.

Magicka

Plusy:

- W zasadzie wszystko...

Minusy:

- ...poza bugami, których jest ogromna ilość

NASZA OCENA: 8.5/10

Imperator z Gwiezdnych Wojen?

Oprawa graficzna, nie jest zbyt imponująca. Można by nawet powiedzieć, że jest mocno "oldschoolowa". Mnie osobiście zupełnie nie przeszkadza fakt, że graficznie gra przypomina produkt sprzed paru lat. Nigdy nie uważałem, że grafika jest najważniejsza. Gra ma sprawiać frajdę, a ta konkretna produkcja wywiązuje się z tego zadania wyśmienicie. Muzycznie i dźwiękowo jest naprawdę ok. Żadnych fajerwerków, ale wszystko tak jak być powinno.

Dosyć nieciekawy jest system zapisywania stanu gry. Otóż stan rozgrywki zapisuje się tylko i wyłącznie po ukończeniu poziomu, zatem należy być przygotowanym na przejście całego, najeżonego potworami levelu w jednej próbie. Bywa to doprawdy frustrujące, szczególnie gdy gra się w pojedynkę. W przypadku utraty życia, rozpoczynamy od ostatniego checkpointu co oznacza ponowną walkę z trzema olbrzymimi grupami przeciwników. Można dostać szału.

Problemy pojawiają się także jeśli chodzi o stabilność rozgrywki. Gra posiada niestety całą masę błędów. Często nie można połączyć się ze znajomymi, liczne artefakty graficzne, blokowanie się postaci. Wymieniać ich można sporo. Deweloperzy na bieżąco pracują nad ich usunięciem, jednak czasem można się naprawdę wkurzyć.

Przygotuj swoje szaty

Magicka jest takim tytułem, któremu naprawdę łatwo wybaczyć dużą ilość błędów. Biorąc pod uwagę, że jest to gra stworzona przez kilkuosobowe studio i kosztuje tylko 9,99 Euro, to można wystawić jej całkiem dobrą ocenę. Czy mogę ją polecić? Definitywnie. Każdemu.