Magnetowid w kieszeni

Firmy Intel oraz SONICBlue zamierzają wprowadzić na rynek miniaturową wersję produkowanego przez SONICBlue cyfrowego magnetowidu ReplayTV. W urządzenie ma być montowany procesor XScale Intela.

ReplayTV to przebój na amerykańskim rynku - urządzenie wyposażone jest w twardy dysk o dużej pojemności, dzięki czemu możliwe jest nagranie nawet do 320 godzin filmów. Najnowsze modele wyposażone są również w kartę sieciową, co pozwala na kopiowanie filmów na inne magnetowidy (i komputery PC) dostępne w sieci lokalnej lub w Internecie.

Zdaniem przedstawicieli obu firm, zastosowanie w magnetowidzie wydajnego procesora XScale, zaprojektowanego przez Intela z myślą o urządzeniach przenośnych oraz "notebookowego" dysku twardego pozwoli na znaczne ograniczenie jego gabarytów - prawdopodobnie do rozmiarów przeciętnego handhelda. Miniaturowy ReplayTV będzie mógł oczywiście nie tylko nagrywać, ale również odtwarzać filmy. Przedstawiciele SONICBlue zapowiadają również, że urządzenie będzie odtwarzało kilka formatów zapisu muzyki (m.in. MP3 oraz WMA). Pierwsze egzemplarze "przenośnego" ReplayTV mają trafić na rynek na początku przyszłego roku.


Zobacz również