Magnetowid z dyskiem i DVD

Philips zaprezentował urządzenie o nazwie Hard Disk Recorder HDR1000 - czyli cyfrowy magnetowid z wbudowanym odtwarzaczem DVD.

Philips zaprezentował urządzenie o nazwie Hard Disk Recorder HDR1000 - czyli cyfrowy magnetowid z wbudowanym odtwarzaczem DVD. HDR1000 działa podobnie do zwykłego magnetowidu; różnica polega na tym, że urządzenie zapisuje nagrywany program nie na kasetach VHS, lecz na wbudowanym twardym dysku o pojemności 40 GB (pozwala to na zarejestrowanie ok. 38 godzin nagrania).

Hard Disk Recorder Philipsa można również wykorzystać do oglądania filmów zapisanych na płytach DVD. Jedną z jego istotniejszych zalet jest jednak możliwość symultanicznej pracy obydwu modułów - odtwarzacza DVD oraz magnetowidu. Dzięki temu możliwe jest np. jednoczesne rejestrowanie programu telewizyjnego oraz oglądanie filmu z płyty.

Do urządzenia można podłączyć zwykły magnetowid lub nagrywarkę płyt DVD - pozwala to na wygodne skopiowanie zapisanych na twardym dysku nagrań na kasetę VHS lub płytę DVD. Hard Disk Recorder HDR1000 do sklepów w Europie trafi jeszcze w tej połowie roku - prawdopodobnie w maju. Ceny urządzenia jeszcze nie ustalono.


Zobacz również