Mahjong - 6 darmowych gier

Mahjong to jeden z najpopularniejszych typów gier logicznych w jakie można zagrać na komputerze. Ilość dostępnych tytułów jest ogromna, ale niestety większość z nich to wersje trial wymagające uiszczenia opłaty. Proponujemy zatem sześć darmowych gier typu Mahjongg.

Madżong to gra dla czterech osób pochodząca z Chin. Podczas rozgrywki wykorzystuje się specjalny zestaw 144 kamieni. Kostki podzielone są na grupy: Wiatry, Smoki oraz Kwiaty i Pory Roku. Istnieje wiele różnych typów zasad tej gry: chiński, japoński, brytyjski, europejski, amerykański i inne.

Jednakże istnieje również jednoosobowy Mahjong. Zasady są bardzo proste. Na planszy ułożona jest konstrukcja z kostek (standardowa ilość to 144). Naszym zadaniem jest całkowite oczyszczenie planszy. Klocki usuwamy poprzez dobieranie ich w pary, ale należy pamiętać, że płytka na której znajduje się inna cześć zestawu lub kamień otoczony ze wszystkich stron nie może być ruszony. Poniżej prezentujemy sześć darmowych gier tego typu, które można pobrać z działu download

Mahjongg II

Mahjongg II jest dosyć prostą wersją gry. Na początku możemy wybrać pomiędzy trybem classic i simple. W pierwszym będziemy prowadzili typową rozgrywką, w drugim natomiast klocki zamiast skomplikowanych wzorów są oznaczone różnokolorowymi cyframi.

W trakcie gry możemy skorzystać z podpowiedzi, ale za każdym razem będzie nas to kosztowało 1000 punktów.

Mahjongg II daje nam możliwość regulowania głośności dźwięków i muzyki. Rozgrywkę możemy prowadzić w małym oknie lub w trybie pełnoekranowym. Naszym jedynym przeciwnikiem będzie czas.

Zapraszamy do pobrania Mahjongg II 1.1.0.

Mahjong City Free

Mahjong City Free to kolejna gra umożliwiająca nam darmowa rozgrywkę w Mahjonga. Do dyspozycji mamy pięć sposobów ułożenia kostek: Traditional, Pyramid, Yummy, Abstrakt Building lub Castle. W trakcie gry mamy do dyspozycji pięć podpowiedzi. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość śledzenia postępu w rozgrywce. Po prawej stronie ekranu znajduje się wskaźnik pokazujący nam ile procent układanki zostało rozwiązane.

Mahjong City Free udostępnia również opcję cofania. Oznacza to, że możemy anulować wykonane wcześniej ruchy. Do wyboru mamy dwa różne wzory kostek.

Pobierz Mahjong City Free .

Mahjongg Deluxe

Mahjongg Deluxe to dosyć ciekawa odmiana gry. Do przejścia czekają na nas kolejne levele. Po pokonaniu każdego z nich znajduje się poziom bonusowy. Jest on bardzo trudny, ponieważ na rozwiązanie mamy bardzo niewiele czasu. Oczywiście im szybsi będziemy, tym więcej punktów zdobywamy. W trackie rozgrywki na normalnych levelach również musimy uważać na czas. Nie możemy przekroczyć limitu danego nam na wykonanie ruchu. Na szczęście jest on wystarczający, by w spokoju rozwiązywać łamigłówkę.

Mahjongg Deluxe różni się od podobnych tytułów tego typu. Dostępne są zupełnie inne wzory na kostkach. Tym razem nie są to chińskie znaki, ale wzorki zdecydowanie bliższe nam kulturowo np. piłki, nutki, neon, skrzypce itp.

Zapraszamy do pobrania Mahjongg Deluxe 1.0.