Majówka 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Obawiasz się, że twoja przesyłka nie dojdzie na czas? Zastanawiasz się czy masz jeszcze czas na zakup z dostawą przed długim weekendem? Sprawdzamy, jak wygląda to w poszczególnych firmach kurierskich.

Źródło: Unsplash/Ismael Paramo

W tym roku, święta przypadają na poniedziałek i środę (01/03 i 03/03). Są to ustawowo wolne dni od pracy, tak więc niezależnie od firmy - żaden przewoźnik nie będzie świadczył w tym dniu swoich usług. Zważając na poprzedzający weekend, majówka może rozpocząć się jednak znacznie wcześniej. Pewne usługi mogą funkcjonować więc w zmienionym trybie już przed pierwszym świętem. Warto zastanowić się nad harmonogramem pracy przewoźników - jak zatem pracują kurierzy podczas długiego weekendu?

DHL

DHL
DHL

UPS

UPS
UPS

DPD

DPD
Majówka 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

GLS

GLS
Majówka 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Pocztex

Pocztex

W dniu 1 i 3 maja wszystkie usługi Pocztex będą zawieszone. Na ten moment nie pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące dni poprzedzających.

Zobacz również:

FedEx

FedEx

W dniu 1 i 3 maja wszystkie usługi FedEx będą zawieszone. Na ten moment nie pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące dni poprzedzających.

InPost

InPost

W dniu 1 i 3 maja wiele usług InPost będzie zawieszonych. Na ten moment nie pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące dni poprzedzających.

Warto mieć na uwadze, że okres świąteczny jest dość intensywny dla firm kurierskich. Niestety efektem tego paczkomaty mogą być przepełnione, a możliwości dostaw ograniczone. Decydując się na internetowe zakupy nie warto więc czekać do ostatniej chwili, a jeśli to możliwe, zdecydować się na odbiór w sklepie stacjonarnym. Jeśli nie spieszy Ci się z dostarczeniem produktu, weekend majowy może być dobrą okazją do sporych oszczędności w sklepach internetowych - więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Zobacz także: Dzień wolny – Majówka 2023: czy sklepy i dyskonty będą otwarte?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: