Makowe biuro z OpenOSX Office 0.9

Pakiet biurowy OpenOSX Office 0.9 przystosowany jest do pracy w Mac OS X, składa się m.in. z aplikacji AbiWord, Gnumeric i Gimp, a jego cena wynosi 30 USD.

OpenOSX Office 0.9 to pakiet aplikacji biurowych skierowany do użytkowników Mac OS X i stanowiący atrakcyjną alternatywę dla Microsoft Office. Jednym z modułów pakietu jest, alternatywny dla Microsoft Word, edytor AbiWord, który w wersji 0.9.4.1 współpracuje z dokumentami MSWord, WordPerfect, XHTML i RTF. Poza tym oferuje funkcje sprawdzania pisowni 'w locie', opcje arkuszy stylów, obsługę wielu języków oraz jest w stanie zapisywać pliki w formatach RTF, HTML, XHTML, PalmDoc i ASCII. Aplikacja o nazwie Gnumeric to z kolei arkusz kalkulacyjny wyposażony, według Jeshua Lacocka z OpenOSX, w 95% opcji oferowanych przez Microsoft Excel. Wersja 0.74 programu Gnumeric jest w stanie edytować dokumenty w formatach Microsoft Excel, Lotus 123, MultiPlan, Plan Perfect i CSV, wyposażona jest w narzędzia do analizy i konsolidacji danych, formatowania komórek oraz może zapisywać dokumenty w formatach Microsoft Excel, PDF, HTML, XML, CSV oraz Data Interchange Format. Graficzny edytor Gimp to aplilkacja typu GNU Image Manipulation Program, której wersja 1.2.1 może być używana do edycji plików Adobe Photoshop, TIFF, JPEG i PNG. Program oferuje kompletny zestaw narzędzi do edycji obrazów, pakiet filtrów, wtyczek oraz opcje efektów specjalnych i modyfikacji tekstów.

Oprócz podstawowych aplikacji, pakiet OpenOSX Office 0.9 oferuje także zestaw narzędzi typu 'open source' do których należy m.in. XFree86 4.1.99.1, XDarwin 1.0.4, Ghostview 1.5, Oroborous Window Manager, ORBit 0.5.11, Gnome, Library 0.17, Bonobo 1.0.10, Glib 1.2.8, Libxml 1.8.14, GnomePrint 0.31 i DYLib. Cena pełnej edycji pakietu OpenOSX Office 0.9 wynosi 30 USD, natomiast uaktualnienie z poprzedniej wersji kosztuje 10 USD.

http://openosx.com/office


Zobacz również