Makowy StarOffice w lecie?

Z informacji, które pojawiły się na stronie StarOffice FAQ wynika, że makowa wersja darmowego pakietu biurowego Suna pojawi się prawdopodobnie w lecie 2001.

Od czasu intensywniejszej współpracy firm Apple i Sun, użytkownicy Macintoshy oczekują rychłego pojawienia się makowej wersji pakietu biurowego StarOffice. Według zapowiedzi, które pojawiły się w serwisie StarOffice FAQ, makowa wersja międzyplatformowego pakietu biurowego, składającego się z edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego, programu pocztowego, bazy danych, aplikacji do tworzenia stron WWW i programu graficznego, ma pojawić się w lecie 2001 roku.

W październiku 2000 firma Sun opublikowała kod źródłowy pakietu StarOffice, otwierając tym samym drogę do tworzenia wersji StarOffice dla Mac OS X przez firmy trzecie. Powodem takiego kroku, jest według Suna konsekwentna realizacja idei 'open-source' polegająca na tworzeniu i wspieraniu otwartych standardów informatycznych, a konkurowanie i czerpanie zysków z ich rynkowych implementacji. Kolejną przyczyną udostępniania kodu jest większa szansa otrzymania produktu dobrej jakości, bowiem im więcej pracy i programistów, tym mniej potencjalnych błędów.

www.sun.com


Zobacz również