Makrokosmos w listopadzie

Kino Świat na 5 listopada zapowiada wprowadzenie do polskich sklepów wydania DVD znakomitego filmu "Makrokosmos. Podniebny taniec" Jacques’a Perrina.

"Makrokosmos. Podniebny taniec" to wspaniale zrealizowana, niezwykła opowieść o wyznaczanych przez biologiczny zegar, cyklicznych ptasich wędrówkach. Atutem filmu są przepiękne zdjęcia, realizowane w ciągu trzech lat przez najlepszych operatorów w wielu miejscach na świecie, a także nastrojowa muzyka.

Film zdobył m.in. nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, Cesara za najlepszy montaż oraz nominację do Cesara za najlepszą muzykę. W dwupłytowym wydaniu DVD "Makrokosmos" zostanie uzupełniony znakomitymi dodatkami, wśród których znajdą się:

- Making of Makrokosmos: dokument o tym, jak powstawał film. Przedstawia on kulisy realizacji i kręcenia filmu, niezwykłe przygotowania głównych aktorów - czyli ptaków;

- Making of Music: film dokumentalny poświecony muzyce filmowej.

- Wywiad z realizatorami filmu

- Galeria zdjęć bohaterów filmu;

- Wystawa "Makrokosmos" w warszawskich Łazienkach. Fotograficzny reportaż z wystawy, która prezentowana była w Warszawie;

Dane techniczne filmu:

DVD 9; dźwięk – DD 5.1; obraz – 16:9, anamorficzny; napisy –polskie; język – francuski

Dane techniczne płyty dodatkowej

DVD 5; dźwięk – DD 2.0; obraz – 4:3; napisy –polskie; język – francuski i polski.


Zobacz również