Maksymalna wydajność

Nowinki technologiczne szybko trafiają do najnowszych komputerów, o których przyjemnie się czyta, ale ze względu na wysoką cenę kupuje sporadycznie.

Klasycznymi przykładami powyższego twierdzenia są najnowsze i najwydajniejsze procesory, które na początku kosztują fortunę. Z taką sytuacją mamy do czynienia w wypadku komputera Geo-PC Power4U firmy Komputronik, który jako jednostkę centralną wykorzystuje najnowszy procesor Intel Pentium 4 3,2 GHz Extreme. Procesor ten od swojego poprzednika, Intel Pentium 4 3,2 GHz, różni się jedynie zwiększonym do 2 MB cachem L3 i ma konkurować z najnowszymi procesorami ADM 64 FX. Jak dowodzą testy, robi to skutecznie. Oczywiście zamontowanie tak wydajnego procesora pociągnęło za sobą wykorzystanie równie wydajnych pozostałych podzespołów: szybkiej karty graficznej, opartej na układzie NVIDIA GeForce 5900 ze 128 MB pamięci oraz płyty głównej wyposażonej w nowoczesny chipset 875 z dwukanałowym kontrolerem pamięci oraz dwoma układami pamięci DDR 400 MHz, żeby można go było w pełni go wykorzystać. Dodać do tego należy również szybki 80 GB dysk Seagate, dysponujący interfejsem Serial ATA.

Dzięki takiej konfiguracji komputer zalicza się do bardzo wydajnych i bardzo drogich - sama karta graficzna to wydatek rzędu 1500-2000 zł, a cena procesora wynosi około 3000 zł to. Całość zapakowana jest w wysokiej klasy aluminiową obudową z wyciętym okienkiem i prezentuje się znakomicie, chociaż w celu uzyskania lepszego efektu warto byłoby w środku zamontować jakieś podświetlenie (zimna katoda, neon), a samo okienko mogłoby być przymocowane w bardziej trwały sposób (np. za pomocą uszczelki, a nie kleju).

Oczywiście nie jest to komputer dla przeciętnego użytkownika i ze względu na wysoką cenę znajdzie niewielu nabywców, choć trzeba przyznać, że posiadanie tak wydajnej maszyny jest na pewno marzeniem większości graczy.

Producent i model Komputronik Geo-PC Power4U

Informacje http://www.komputronik.pl

Cena 6999 zł


Zobacz również