Mała rundka po świecie FF XIII-2 + kilka istotnych informacji

Final Fantasy XIII spędziwszy wiele długich lat w warsztacie produkcyjnym, ostatecznie nie spełniła pokładanych w niej przez wiernych fanów oczekiwań. Tytułowa trzynastka okazała się niefortunna pod wieloma względami, w tym także niewybaczalnej liniowości i zaprojektowanych poziomów.

Nie darmo stare porzekadło głosi: "Co zaszkodziło, to nauczyło" - toteż ekipa ze Square Enix robi obecnie wszystko co w ich mocy, aby zadośćuczynić grzechy popełnione w przeszłości. Niechaj szansą na rozgrzeszenie będzie nowy materiał z Final Fantasy XIII-2, który w całości poświęcony jest lokacjom jakie przyjdzie nam zwiedzić podczas gry. Zerknijcie i oceńcie sami, czy rzeczywiście zwiastuje on o wiele większą swobodę aniżeli w przypadku poprzednika.

Final Fantasy XIII-2 w Japonii odbędzie swoją premierę 15 grudnia br., w związku z czym redaktorzy magazynu Famitsu mieli już okazję zagrać w rzeczoną produkcję i wystawić jej maksymalną notę 40/40! Taki wynik jest rzadkością dla Japończyków, aczkolwiek w tym roku podobnego zaszczytu dostąpiły dwie inne gry - The Legend of Zelda: Skyward Sword i The Elder Scrolls V: Skyrim. Osobiście radzę dać sobie na wstrzymanie, gdyż Final Fantasy XIII w Kraju Kwitnącej Wiśni niemal otarła się o miano gry idealnej zyskując ocenę 39/40, a jak powszechnie wiadomo - do ideału brakowało jej znacznie więcej niż jeden punkt. Zresztą, czego można spodziewać się po opinii ludzi, których bardziej interesuje kolor majtek noszonych przez główne bohaterki od poziomu właściwej zabawy?

Styczność z Final Fantasy XIII przyniesie jednak pewne korzyści. Osoby posiadające zapisany stan gry otrzymają kilka bonusowych perków w XIII-2, m.in. większe prawdopodobieństwo na wygraną w grach hazardowych oraz unikalne dekoracje dla przeciwników. Wiadomo również, że rozgrywka zostanie rodzielona na poszczególne epizody, z czego ukończenie każdego z nich zajmie nam ok. trzech godzin. A jeśli uda Wam się przebrnąć przez całą grę i wciąż będziecie mieli ochotę na więcej, w menu odblokuje się opcja Nowa Gra+ z niedostępnymi wcześniej przedmiotami.

Final Fantasy XIII-2 w chwili obecnej trafiło do dystrybucji w ilości 1 mln. egzemplarzy w wersji na PlayStation 3 (notowania dot. Xboxa 360 nie zostały ujawnione), czyli połowa tego, co "Kwadratowym" udało się rozprowadzić w 2009 roku w przypadku pierwszej odsłony. W Europie tytuł ten pojawi się dopiero 3 lutego 2012 r.