Małe Sony

Sony wprowadza na rynek polski dwa zestawy miniwież: CMT-M100MD i CMT-M90DVD. Z punktu widzenia użytkowników DVD, najciekawsza jest ta druga propozycja.

Zestaw Micro CMT-M90DVD poza standardowymi funkcjami wieży HiFi umożliwia odtwarzanie filmów DVD w systemie dwukanałowym. Wyjście optyczne pozwala na podłączenie do niej amplitunera z dekoderami dźwięku przestrzennego. Maksymalna moc zestawu wynosi po 40 W na kanał. Zastosowane głośniki w obudowie bass-reflex są dwudrożne.

Abstrahując od kina domowego, na uwagę zasługuje model CMT-M100MD, umożliwiający współpracę z komputerem, dzięki opcjonalnie dostępnemu zestawowi PCLK. Pozwala on na sterowanie pracą poszczególnych części zestawu komputera. W przypadku odbiornika radiowego istnieje możliwość wpisania nazw stacji za pomocą klawiatury. Przy użyciu komputera można także sterować pracą odtwarzacza CD czy zarządzać utworami nagranymi na MiniDisc. PCLK pozwala m.in. przenosić dane muzyczne z CD na dysk twardy czy MD z prędkością 2x lub 4x. Dostępne są także takie typowe funkcje MiniDiscu, jak dzielenie utworów, łączenie, przenoszenie. Funkcja Scal Factor Edit umożliwia wyciszanie utworów, zgłaśnianie, monitorowanie i korekcję nagrywania.

Modele trafią na rynek w maju. Cena rekomendowana dla CMT-M90DVD wyniesie 2499 zł, a dla CMT-M100MD - 1999 zł.