Małe i tanie

IBM przedstawia nową serię tanich i niewielkich komputerów przeznaczonych głównie dla małych firm dysponujących ograniczonym budżetem.

IBM wprowadza w tym tygodniu na rynek serię komputerów osobistych PC 300, zaprojektowanych z myślą o małych firmach o ograniczonym budżecie. Ceny urządzeń zaczynają się już od 679 USD (bez monitora). Firma podaje, że komputery z tej serii należą do najmniejszych na rynku - nowe jednostki są nie większe od przeciętnego magnetowidu. Pełna oferta nowych komputerów w 12 konfiguracjach będzie dostępna od połowy maja zarówno u dealerów, jak w internetowym sklepie IBM.

Zestaw o najprostszej konfiguracji zawiera procesor Celeron 500, 32 MB RAM i dysk twardy 5 GB UltraDMA/66. Najdroższy model, kosztujący 1339 USD, wyposażony jest w procesor Pentium III 667, 128 MB RAM i dysk twardy 15 GB. Wszystkie wersje PC 300 mają napęd CD-ROM i port Ethernet, pozbawione są natomiast modemu. Obudowa zawiera trzy złącza PCI, trzy miejsca na dodatkowe napędy i dwa porty USB. Wszystkie modele dysponują preinstalowanym systemem Windows 98 SE oraz aplikacjami Lotus SmartSuite Millennium, Access IBM, PC-Doctor, ConfigSafe, Norton AntiVirus, Netscape Communicator i Connector.

IBM przygotował też nową ofertę dla użytkowników domowych - dwa nowe modele Aptiva PC 300, wyposażone w procesor Celeron 533 i dysk twardy 10 GB lub Celeron 600 i dysk twardy 15 GB. Oba modele posiadają dodatkowo CD-ROM, 64 MB RAM i modem 56 Kb/s. Dostępne są tylko w obudowach typu mikro-tower i kosztują odpowiednio: 750 i 830 USD.


Zobacz również