Maleńka kamera HD od Sony

Japoński koncern zaprezentował nowy model kamery wideo mogącej rejestrować filmy w wysokiej rozdzielczości. Sony zachwala swój najnowszy produkt jako najmniejsze tego typu urządzenie na świecie.

Kamera nosi oznaczenie HDR-TG1. Jej wymiary wynoszą 32 x 119 x 63 mm, a waga - 300 gramów. W czym tkwi sekret rzeczywiście miniaturowych gabarytów kamery? W braku kieszeni na kasety DV, dysku twardego bądź napędu optycznego. TG1 zapisuje nagrany materiał na kartach pamięci (obsługuje formaty Memory Stick Pro Duo i Memory Stick Pro-HG Duo). Urządzenie wyposażono w obsługę formatu AVCHD, co pozwala na zapis wideo w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli.

Maleńka kamera HD od Sony

Sony HDR-TG1

Wybór trybu najlepszej jakości nagrywania (FH) - w rozdzielczości Full HD z prędkością 16 Mb/s - pozwala na zapis do 25 minut materiału na dołączonej 4-gigabajtowej karcie pamięci. Czas nagrania wydłuża się do 55 minut, jeśli zmienimy tryb na HQ (1440 x 1080 pikseli, 9 Mb/s), 65 minut w trybie SP (7 Mb/s) i 85 minut w trybie LP (5 Mb/s).

Maleńka kamera HD od Sony

Sony HDR-TG1

Kamerą można także wykonywać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4 megapikseli. Urządzenie obsługuje system detekcji twarzy (wykrywa do ośmiu twarzy w kadrze). Wyposażone jest w optykę umożliwiającą 10-krotne powiększenie optyczne, 2,7-calowy wyświetlacz LCD oraz złącze HDMI.

Maleńka kamera HD od Sony

Sony HDR-TG1

Początkowo urządzenie trafi do sprzedaży w Japonii, w cenie ok. 1300 dolarów (w przeliczeniu) - nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. Premiera w Stanach Zjednoczonych zapowiedziana jest na maj, a tam szacunkowa cena ma wynosić ok. 900 USD.