Malicious Software Removal Tool zaktualizowany

Koncern Microsoft udostępnił nową wersję swojego narzędzia do wykrywania i usuwania z systemu operacyjnego najgroźniejszych wirusów i robaków internetowych - Malicious Software Removal Tool.

Obecna edycja narzędzia kompatybilnego z systemami Windows XP, Windows 2000 oraz Windows Server 2003, potrafi sobie poradzić z 12 typami groźnych 'insektów': Berbew, Blaster, DoomJuice, Gaobot, Korgo, Mydoom, Nachi, Netsky, Randex, Sasser, Zafi oraz Zindos.

Jak pisaliśmy już wcześniej, Malicious Software Removal Tool nie stanowi alternatywy dla pełnoprawnego oprogramowania antywirusowego. Działa podobnie do narzędzia o nazwie Stinger firmy McAfee - skanuje twardy dysk w poszukiwaniu niebezpiecznych wirusów i robaków, a następnie prezentuje szczegółowy raport i w razie zlokalizowania 'insektów' usuwa je z systemu.

Malicious Software Removal Tool dostępny jest z poziomu automatycznej aktualizacji systemu (Auto-Update/Windows Update), z serwisu Microsoft Download Center, a także jako kontrolka ActiveX do pobrania ze strony http://www.microsoft.com/malwareremove . Po raz pierwszy zostało udostępnione na początku stycznia, o czym pisaliśmy w artykule: "Malicious Software Removal Tool - bat MS na robaki i wirusy".


Zobacz również