Mało Bluetootha

Najnowsze szacunki instytutu badawczego Cahners In-Stat Group wykazują, że do roku 2005 na świecie będzie 955 mln urządzeń wyposażonych w technologię Bluetooth.

Amerykański Instytut Cahners In-Stat Group opublikował raport dotyczący szacunków ilości urządzeń peryferyjnych, które będą dostosowane do współpracy z platformą Bluetooth. Liczba produktów zgodnych z tym standardem wzrośnie z 15 milionów w tym roku do 955 milionów w roku 2005. Pomimo, że jest to liczba ogromna to i tak przewidywania analityków są gorsze od tych sprzed roku. Szacowano wtedy, że w 2005 roku urządzeń współpracujących z platformą Bluetooth będzie prawie 1,4 mld.

Według analityków ponad 40 procentowy spadek w prognozach spowodowany jest z jednej strony ogromnymi opóźnieniami we wdrażaniu technologii, z drugiej zaś spowolnieniem ekonomicznym w Stanach Zjednoczonych. Analitycy podkreślają również, że wpływ na ich szacunki miała decyzja jaką podjął Microsoft. Gigant z Redmond zapowiedział niedawno, że nie będzie integrował technologii Bluetooth ze swoim najnowszym systemem operacyjnym Windows XP.