Mało miejsca na Switchu? Nowa aktualizacja może ci pomóc

Właściciele Nintendo Switch regularnie muszą się mierzyć z brakiem miejsca na dysku. Jeśli dotyczy to i was, to nowa aktualizacja systemowa może być dla was zbawieniem.

Nintendo Switch

fot. Nintendo

Konsola Nintendo Switch domyślnie oferuje nam 32 GB wolnej przestrzeni na dane (choć w rzeczywistości jest to jeszcze mniej). Większość graczy jest zatem bardzo szybko zmuszona do zakupu karty pamięci powiększającej dostępną przestrzeń. Niestety, nawet to może być niewystarczające, szczególnie jeśli posiadacie kilka gier, które regularnie otrzymują aktualizacje.

Japoński producent postanowił pomóc graczom i w aktualizacji systemowej - 12.1.0, wprowadzi nową, ważną funkcję. Od teraz, w sytuacji gdy podczas pobierania danych aktualizacji gry nie pozostało wystarczająco dużo miejsca w pamięci systemowej (pamięci wewnętrznej) lub na karcie microSD, możliwe jest usunięcie starych danych dla tego oprogramowania. Uzyskane w ten sposób miejsce na dysku pozwoli na pobranie nowych plików. Warto jednak pamiętać, że po usunięciu starych danych rozgrywka w dany tytuł nie będzie możliwa dopóki nie zakończy się pobieranie nowych danych.

Zobacz również:

  • Dying Light na Nintendo Switch z datą premiery. Zobacz zwiastun
  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?

Oprócz tego aktualizacja systemowa 12.1.0 do Nintendo Switch wprowadza ogólne poprawki stabilności systemu oraz nową wersję oprogramowania dla Joy-Conów.

Zobacz również: Nintendo Switch Pro – data premiery, cena, specyfikacja