Mało miejsca na biurku? Jest OZiQ!

Australijska firma Tucana Innovations stworzyła komputer OZiQ, który może stanowić godną konkurencję dla iMaca. Maszyna zajmuje na biurku tyle miejsca, co przeciętny monitor LCD, bowiem wszystkie elementy komputera zostały upakowane po tylnej stronie wyświetlacza.

OZiQ

OZiQ

Na pierwszy rzut oka OZiQ wygląda jak przeciętny, może minimalnie grubszy panel LCD. Po zajrzeniu jednak na jego tył, użytkownik przekonuje się, że ma do czynienia z pełnoprawnym komputerem. Na tylnej ściance bowiem widoczne są wszelkie niezbędne, charakterystyczne dla zwykłych maszyn łącza: COM, LPT, Firewire, USB, PS/2, LAN.

Użyty w sprzęcie wyświetlacz LCD o przekątnej 15 cali powinien być wystarczający w biurach, natomiast w domu może okazać się za mały. Producent zapowiedział jednak udostępnienie większych, siedemnastocalowych modeli.

Niestety, specyfikacja techniczna komputera nie została na razie ujawniona, dlatego nie wiadomo do końca, z jakimi podzespołami mamy do czynienia. Można się jednak domyślać, że od środka maszyna przypomina bardziej notebooka niż typowego peceta.


Zobacz również