Mały format bez kompromisów.

Drukarki atramentowe do zdjęć formatu pocztówkowego oferują także Canon i HP. Jednak w porównaniu z dużymi modelami tamtych firm mniejsze są nie tylko wymiary, ale i możliwości. Mikrusy Canona mają większą kroplę i tylko cztery barwy tuszu. W maluchach z HP mieści się tylko jeden kałamarz, więc barwne fotografie z tych drukarek zachwycić mogą jedynie nowicjuszy.

W porównaniu z pocztówkową konkurencją drukarka Epsona imponuje możliwościami. Zbudowano urządzenie o parametrach jakościowych podobnych do pełnoformatowej drukarki fotograficznej R300. Przede wszystkim pozostawiono sześciokolorowy zestaw pigmentowych atramentów. Wielkość kropli (2,5 pl), rozdzielczość (5760x1440 dpi), a nawet liczba dysz (6x90), są takie same jak w dużej drukarce. Można więc przypuszczać, że także jakość nie spadnie do poziomu małego formatu.

Drukarka może pracować bez wsparcia komputera, ale wtedy jej rozdzielczość maleje do 1440x720 dpi. W takim trybie może drukować z jednej z 11 rodzajów kart pamięci, z aparatu cyfrowego za pomocą interfejsu USB i technologii PictBridge, PIM albo USB-DirectPrint, wreszcie korzystając z opcjonalnego Bluetootha. Za jego pomocą można bezprzewodowo pobrać dane z komputera, komórki, kamery wideo, palma i wielu innych. W sterowaniu urządzeniem pomaga wyświetlacz LCD.

Ceny: drukarka 969 zł, komplet atramentów i papierów na 100 fotografii - 183 zł

Więcej http://www.epson.pl