Mały śledczy

Siemens zamierza wyprodukować specjalną serię telefonów komórkowych wyposażonych w moduł GPS, za pomocą których rodzicie będą mogli sprawdzać, gdzie przebywają ich dzieci.

Siemens podał, iż przystępuje do produkcji nowego telefonu komórkowego, w którym zostanie wykorzystana technologia GPS. Nowy aparat ma powstać we współpracy z firmą GAP AG. Według przedstawicieli Siemensa, nowy produkt będzie przeznaczony głównie dla dzieci, a raczej ich rodziców, pragnących wiedzieć, gdzie znajdują się ich pociechy. Nadajnik GPS będzie na bieżąco przekazywał położenie telefonu do centrali, która w każdej chwili będzie mogła przekazać te dane dzwoniącemu rodzicowi lub upoważnionej do tego innej, dorosłej osobie. Dodatkową funkcją telefonu będzie możliwość zadzwonienia po pomoc po naciśnięciu jednego przycisku. W przypadku niebezpieczeństwa grożącego użytkownikowi takiego telefonu, centrum może skorzystać z funkcji "słuchania", dzięki której telefon zamienia się w mały aparat podsłuchowy.

Nowe urządzenie będzie testowane w Niemczech od końca bieżącego miesiąca do marca 2001 r. W teście weźmie udział ok. 50 rodzin, mających dzieci w wieku 3-11 lat.


Zobacz również