Mały, zdolny brat

Gdy podróżujesz, nie lubisz nosić zbędnych kilogramów sprzętu biurowego, ale przenośna drukarka atramentowa Brother MP-21C warta jest niewielkiego wysiłku.

Gdy podróżujesz, nie lubisz nosić zbędnych kilogramów sprzętu biurowego, ale przenośna drukarka atramentowa Brother MP-21C warta jest niewielkiego wysiłku.

Ta trochę większa od kasety VHS, ważąca niecały kilogram atramentówka pracuje w pozycji pionowej i zajmuje mniej miejsca na biurku niż jej rywale. Bardziej rozbudowana (i droższa) wersja MP-21Cdx oferuje dodatkowo 30-kartkowy automatyczny podajnik papieru, zasilacz sieciowy i kabel równoległy (te trzy elementy są również dostępne jako opcje dla MP-21C).

Mały, zdolny brat
Patrząc na wyposażenie MP-21Cdx, od razu nasuwa się pytanie: w jaki sposób tańszy model MP-21C komunikuje się z pecetem i pobiera prąd? Brother zastosował oryginalne rozwiązanie, łącząc drukarkę z komputerem poprzez kartę PC Card. Eliminuje to plątaninę kabli czy konieczność użycia dodatkowych baterii i zapewnia dużą szybkość transmisji danych, lecz ma pewną wadę: kłopoty podczas instalacji sterownika karty. Z pewnością pomogłaby tu lepsza dokumentacja (Brother twierdzi, że pracuje nad usunięciem problemu), ale gdy już udało się przezwyciężyć trudności, wszystko działało bez zarzutu.

MP-21C drukuje czytelne listy i żywe obrazy na papierze do atramentówek, a na papierze fotograficznym tworzy bardzo ładne reprodukcje o rozdzielczości do 720 x 720 punktów. Jest to zasługa technologii piezoelektrycznej (dzięki niej urządzenie pobiera też prawie 90 procent mniej mocy niż wyroby konkurencji). Jednak wydrukowanie strony tekstu zajmuje ponad minutę, a druk zdjęcia wysokiej rozdzielczości na papierze błyszczącym to już kwestia ponad 20 minut. Podróżuje się łatwiej, ale niezbyt szybko drukuje.

Drukarka akceptuje formaty A4, A5, B5, letter, legal i koperty. Pozwala także drukować na foliach.