Małysz skacze na płycie

Powtórki imprez sportowych w telewizji, jakie są, każdy widzi - konwencjonalne, skrócone - nie wnoszą nic nowego. Czyżby alternatywą znowu okazało się DVD?

Powtórki imprez sportowych w telewizji, jakie są, każdy widzi - konwencjonalne, skrócone - nie wnoszą nic nowego. Czyżby alternatywą znowu okazało się DVD?

Czy pamiętacie, jak padła bramka Radosława Kałużnego w meczu Polska - Ukraina we Lwowie? Czy chcielibyście przeżyć jeszcze raz choć część emocji związanych z występem polskiej reprezentacji w Norwegii? Wyrównanie Norwegów i gol Bartosza Karwana w końcówce meczu. Tym razem już na trzeźwo ocenić grę Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata w 2002 r. w Korei i Japonii. Zobaczyć wszystkie bramki i najlepsze zagrania. A może Adama Małysza i jego drogę do pucharu świata w skokach narciarskich.

Z zagranicy

DVD jest absolutnym klejnotem, który umożliwia rozpamiętywanie wspaniałego sezonu 2000/2001. (...) to dobrze wydane pieniądze - pisze w jednej z w brytyjskim Amazonie widz z Singapuru. Mowa o płycie Liverpool - The Treble wydanej w 2001 r. dla regionu drugiego. Produkt chwalony jest również przez kupujących w Wielkiej Brytanii. Nieodzowny dla każdego fana Liverpoolu! Świetna robota, Liverpool! - kończy swój opis angielski kibic.

Na płycie znajduje się dwugodzinny film o wspaniałym dla Liverpoolu sezonie 2001/2002, kiedy to klub zdobył Puchar Anglii, Puchar Ligi i Puchar UEFA. Oglądanie 63 meczy, 127 goli i drogi do trzech pucharów, nawet skrócone do 120 minut mogłoby znudzić najbardziej zagorzałych fanów futbolu. Producent urozmaicił więc płytę wywiadami i komentarzami trenera Gerarda Houlliera oraz zawodników.

W tej płycie nie byłoby nic nadzwyczajnego, nie różniłaby się od innych tego typu filmów na kasetach VHS, gdyby nie jeden fakt. Płytę można oglądać na trzy różne sposoby. Po pierwsze, tradycyjnie - od początku do końca. Po drugie, poszczególnymi meczami i po trzecie, golami zdobytymi przez wybranego zawodnika.

W brytyjskim Amazonie istnieje cały ogromny dział płyt DVD ze sportem - Sports & Fitness. Znajduje się tam ponad 160 tytułów. Na liście najlepiej sprzedających się święci triumfy Geri Yoga. Dziewięćdziesięciominutowa płyta, na której Geri Halliwell wraz z Katy Appleton, nauczycielką hathajogi, prezentuje techniki relaksacyjne. Oprócz wywiadu z gwiazdą muzyki pop o jodze jako stylu życia (piosenkarka dzięki tego typu ćwiczeniom straciła wiele zbędnych kilogramów), na płycie znajduje się oddzielna ścieżka dźwiękowa z przebojami Geri. Taka niespodzianka ucieszy niejednego fana, ale raczej... muzyki niż sportu.

Drugie miejsce w dziale "Sports & Fitness" zajmuje Germany 1, England 5. Sto minut klęski niemieckiego futbolu cieszy się dużą popularnością. Choć klienci z Niemiec nadal nie mogą uwierzyć w porażkę, komplementują jakość produktu: Świetna relacja i realizacja wszystkich goli powoduje, że wydają się one tak realne, jakby wydarzyły się naprawdę. Recenzje angielskich kibiców różnią się co do oceny wypadków tamtego wieczoru. Pomimo to obie zainteresowane strony wyrażają pochlebne opinie na temat jakości produktu.