Mam na imię Turok

Acclaim rozkręca kampanię promocyjną: 10 000 USD dla dziecka o imieniu Turok!

Jak już wcześniej donosiliśmy, 1 września będzie miała miejsce premiera gry Turok Evolution na konsolę PS2(Turok Bloody Sunday). Ogromna kampania promocyjna gry wkroczyła na nie spotykany do tej pory poziom.

We wtorek firma Acclaim Entertaiment ogłosiła, że zapłaci 10000 dolarów w obligacjach, rodzinie która jako pierwsza, nada dziecku narodzonemu w dniu premiery gry, imię Turok!

Warunkiem uzyskania nagrody jest podpisanie listu intencyjnego, w którym rodzice zobowiążą się, do tego, że ich dziecko będzie nosić imię Turok przez jeden rok. Rodzice, którzy chcą wziąć udział w promocji muszą dokonać wcześniejszej rejestracji na stronie firmy Acclaim. Po narodzinach potomka rodzice będą musieli dostarczyć odpis aktu urodzenia z dokładną datą i godziną narodzin. Promocja dotyczy wyłącznie mieszkańców USA. W Wielkiej Brytanii natomiast Acclaim zamierza wypłacić równowartość 800 dolarów pięciu dorosłym ludziom, którzy na rok zmienią swoje imiona na Turok.

Uzasadniając decyzję firmy rzecznik Acclaim –a Allan Lewis powiedział:

„To naturalna ewolucja. Ludzie w ciągu generacji nadawali swoim dzieciom imiona gwiazd sportowych, filmowych czy muzycznych. Teraz nadszedł czas aby dzieci nosiły imiona związane z grami Video. „

Ciekawe ile firma zapłaci dodatkowo za zmianę nazwiska ?! Panowie jestem gotów! Od dzisiaj mogę się nazywać ... Turok-Rokicki :-).