Mamy kolejny smartwatch. Tym razem od…Nissana

Nissan zaprezentował swój pierwszy "inteligentny" zegarek. Nosi on oznaczenie Nismo Watch i w odróżnieniu od podobnych konstrukcji Samsunga, czy Sony służy do komunikacji z komputerem pokładowym samochodu.

Kilka dni temu firma Samsung zaprezentowała zapowiadany od miesięcy smartwatch Galaxy Gear. Nie jest to co prawda pierwsze tego typu urządzenie na rynku (od dawna oferuje je Sony), lecz otworzyło worek, z którego prawdopodobnie wysypią się wkrótce konstrukcje takich firm jak Apple, czy Google. Kto by jednak pomyślał, że dołączy do nich...Nissan?

Tak, mowa tutaj o japońskim producencie samochodów, który zaprojektował własny smartwatch noszący oznaczenie Nismo Watch. Urządzenie to nie tylko pozwala na monitorowanie danych biometrycznych właściciela, ale, co najważniejsze, potrafi komunikować się bezprzewodowo (za pośrednictwem technologii Bluetooth) z komputerem pokładowym samochodu umożliwiając monitorowanie telematki i parametrów pracy. Ponadto potrafi odbierać wiadomości od Nissana.

Nissan Nismo Watch

Nissan Nismo Watch

Nismo Watch dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych. Posiada baterię pozwalającą na około tydzień pracy i kontrolowany jest za pomocą dwóch przycisków.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących