Mamy złą wiadomość! Samsung Galaxy S21 FE opóźniony

Najnowsze informacje z Korei nie są optymistyczne i zakładają, że Samsung opóźni premierę oczekiwanego modelu Galaxy S21 FE. Kiedy tani flagowiec pojawi się na półkach sklepowych?

Wiemy już, że Samsung przygotowuje się do premiery trzech nowych smartfonów. Mowa o składanych Galaxy Z Flip 3 oraz Galaxy Z Fold 3, a także tanim flagowcu Galaxy S21 FE. Kolejne wydarzenie z cyklu Galaxy Unpacked ma się odbyć w sierpniu tego roku. To właśnie wtedy powinniśmy oficjalnie zobaczyć wyżej wymienione urządzenia. Niestety najnowsze informacje, które właśnie zostały potwierdzone przez portal Sammobile wskazują, że Galaxy S21 FE może pojawić się na rynku dopiero pod koniec 2021 roku.

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE jest ponoć opóźniony o dodatkowy miesiąc lub dwa od pierwotnej daty premiery. Wszystko w związku z problemami z produkcją podzespołów. Producent z Korei Południowej nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości baterii. Za wytwarzanie akumulatorów dla Galaxy S21 FE odpowiedzialna jest firma LG Energy, która na przestrzeni ostatnich tygodni boryka się z problemami. Samsung próbował rozwiązać je na własną rękę i produkować baterie z pomocą własnej spółki Samsung SDI, ale niestety wpłynie to negatywnie na cały proces produkcyjny.

Zobacz również:

Dodatkowo niektóre raporty informują również o problemach z produkcją procesora Qualcomm Snapdragon 888 5G, który ma być sercem najtańszego wariantu Galaxy S21 FE niezależnie od rynku docelowego (Galaxy S21 posiada w Europie autorski procesor Exynos 2100).

Raport Bloomberga jako pierwszy poinformował o problemach z produkcją Galaxy S21 FE. Przy okazji dowiedzieliśmy się o nowym kolorze Galaxy S21+ - Phantom Green. Flagowiec w nowej wersji kolorystycznej ma pojawić się na rynku po konferencji Galaxy Unpacked.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S21 FE i jego specyfikacji technicznej znajdziesz tutaj.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: