Mandrake Linux 10.1

Pojawiła się oficjalna wersja jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Najnowsze wydanie bazuje na jądrze 2.6.8.1. Mandrake oferuje wsparcie najnowszych technologii i stabilność pracy.

System ten jest ceniony za swoją niezwykłą stabilność połączoną z bogactwem dodatków i narzędzi, które można znaleźć w pakiecie instalacyjnym. Darmowa dystrybucja w wersji dla komputerów klasy i586 i wyższej rozprowadzana jest na trzech płytach i zawiera wszystkie podstawowe, niezbędne do działania systemu składniki oraz dodatkowo kilka niezwykle przydatnych aplikacji, takich jak interfejsy graficzne KDE i GNOME, narzędzia deweloperskie, narzędzia internetowe, oprogramowanie biurowe oraz system zarządzania bezpieczeństwem. Sam proces instalacyjny systemu jest niezwykle prosty i intuicyjny, głównie za sprawą profesjonalnie przygotowanego instalatora.

W najnowszej dystrybucji m.in. zaimplementowano obsługę technologii WIFI, bluetooth, pełną obsługę procesorów Intel Centrino oraz rozszerzone zarządzanie energią w komputerach przenośnych (konfiguracja ACPI, kontrola częstotliwości zegara procesora). Dzięki nowym modyfikacjom niezauważalne jest przejście pomiędzy pracą w sieci przewodowej i bezprzewodowej. Ponadto wydanie 10.1 zawiera popularne środowiska graficzne KDE w wersji 3.2.3 oraz GNOME 2.6.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023

Więcej informacji na stronie MandrakeSoft


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: