Mandriva 2008 Spring rozpoznaje inne dystrybucje

Twórcy dystrybucji Mandriva udostępnili drugie wydanie Beta zbliżającej się wiosennej edycji Spring. Mandriva 2008 Spring tym razem uzyskała wiele usprawnień w menedżerze pakietów i instalatorze systemu.

Mandriva 2008 Spring rozpoznaje inne dystrybucje
Przedpremierowe wydanie Beta 2 wprowadza kilka ciekawych nowości, chociaż trzeba przyznać, iż nie są to zmiany innowacyjne. Twórcy nareszcie zapewnili systemowi pełną obsługę partycji NTFS dzięki NTFS-3G. Dużo zmian zaszło również w menedżerze pakietów rpmdrake. Dotyczą one przede wszystkim błędow krytycznych, ale i całego interfejsu aplikacji. Pojawiło się kilka nowych funkcji, znacznie poprawiono też dokumentację pobieranych paczek.

Najważniejszą nowością tej wersji jest jednak automatyczne rozpoznawanie innych systemów operacyjnych na dysku na poziomie instalacji Mandrivy. Beta 2 Spring dostępna jest już w wydaniach Free (dla architektur i586 i x86_64) i One (tylko dla i586).

Premiera Mandriva 2008 Spring przewidziana jest na 2 kwietnia tego roku. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu.