Mandriva Linux 2009 w finalnej wersji do pobrania

Mandriva Linux 2009, najnowsza finalna wersja popularnej dystrybucji Linuksowej jest już dostępna. W stosunku do poprzedniego stabilnego wydania, wprowadzono szereg zmian i usprawnień, wśród których należy wymienić zastosowanie aktualnych wersji KDE, GNOME, OpenOffice oraz Firefoksa, a także krótszy czas uruchamiania systemu, lepsze wsparcie dla netbooków oraz większą ilość obsługiwanego sprzętu.

Pobierz Mandriva Linux 2009:

- wersja 32-bitowa na DVD;

- wersja 64-bitowa na DVD;

- pakiet instalacyjny na CD.

Mandriva to dystrybucja Linuksowa, która cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie, dzięki łatwości obsługi i przyjazności dla użytkownika. System przeznaczony jest zarówno dla użytkowników indywidualnych (niezależnie od stopnia zaawansowania) lub do zastosowań profesjonalnych. Duża ilość pakietów sprawia, że jest to Linux dla każdego.

Nowości w wersji 2009:

- aktualizacja komercyjnych aplikacji w wydaniu Powerpack - m.in. wirtualnej maszyny Vmware oraz programów Google;

- przebudowany instalator;

- nowy system instalacji pakietów oraz aktualizacji;

- zastosowanie nowych środowisk graficznych - KDE w wersji 4.1 oraz GNOME 2.24;

- do systemu dołączone są aplikacje Firefox 3 oraz świeże wydanie OpenOffice 3;

- system uruchamia się szybciej, niż wcześniejsze wydania;

- usprawniony system kontroli rodzicielskiej;

- instalator automatycznie wykrywa komputery z małymi zasobami, takie jak np. netbooki i modyfikuje system pod ich kątem (zastosowanie mniej zasobożernego środowiska graficznego itp.)

- automatyczne wykrywanie i usuwanie powiązanych pakietów, które nie są już potrzebne do uruchamiania pewnych aplikacji;

- zastosowanie nowej wersji jądra systemowego (kernel 2.6.27) - większa ilość obsługiwanego sprzętu, wliczając netbooki;

- łatwa i pełna możliwość synchronizacji z urządzeniami mobilnymi z systemami Windows Mobile 2002/2003/5/6, wszystkich komórek Blackberry oraz wielu Nokii.