Mango i Apollo - duże aktualizacje Windows Phone 7 w drodze

Windows Phone 7 zyska kilka ciekawych funkcji, a jedna z aktualizacji będzie pierwszym krokiem do premiery systemu WP8. Tak przynajmniej wynika z nowych doniesień, które krążą w Sieci.

Windows Phone 7 ma otrzymać jeszcze tej zimy dużą aktualizację o nazwie kodowej Mango. Ma ona przynieść "znaczące usprawnienia" w działaniu oprogramowania i być czymś w rodzaju wersji "7,5" systemu Windows Phone. Wiadomo, że uaktualnienie ma zawierać m.in. pełne wsparcie dla technologii Silverlight oraz HTML5.

To nie jedyna krążąca w Sieci nowinka o platformie mobilnej Microsoftu. W niedalekiej przyszłości ma się pojawić jeszcze większa aktualizacja, nazywana obecnie Apollo. Nieznane są na razie jej szczegóły, jednak pod tą nazwą ma się kryć całkowicie nowa wersja systemu czyli Windows Phone 8. Apollo ma być gotowy w 2012 roku.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [08.08.2022]

Już wcześniej pojawiały się doniesienia o szykowanych przez Microsoft aktualizacjach. Do tej pory wspominano m.in. o wprowadzeniu pożądanej funkcji kopiuj i wklej oraz wiosennym uaktualnieniu skierowanym przede wszystkim do twórców aplikacji i odbiorców biznesowych.