Manhattan Cinema 5.1

Słuchawki wielokanałowe, wyposażone w 8 głośników, przeznaczone do współpracy tylko z komputerem.

Słuchawki wielokanałowe, wyposażone w 8 głośników, przeznaczone do współpracy tylko z komputerem.

Manhattan Cinema 5.1

Do naszych testów trafiły słuchawki przeznaczone do odsłuchu dźwięku przestrzennego Manhattan Personal Cinema 5.1 Surround Sound Headset. W tym przypadku, aby uzyskać efekt otoczenia dźwiękiem, producent nie postawił na zaawansowane algorytmy obróbki dźwięku, mające oszukać zmysł słuchu, lecz w muszlach słuchawkowych umieścił 8 małych głośników.

Słuchawki dołączane są wraz z modułem USB pozwalającym na podłączenie ich do komputera i skorzystanie z dołączanego do produktu oprogramowania dekodującego ścieżki wielokanałowe Dolby Digital i DTS. Dekodowanie nie odbywa się przy użyciu specjalizowanego układu, lecz przy współudziale aplikacji WinDVD 5 (obciąża to procesor komputera). Dzięki obecności karty dźwiękowej USB zintegrowanej ze słuchawkami użytkownik nie musi kupować dodatkowego układu audio, który trzeba by zainstalować w komputerze.

Manhattan Cinema 5.1
Manhattan Cinema 5.1
Mikrofon, który można do nich podłączyć (dodawany w standardzie), jest umieszczony na elastycznym, łatwym do wyprofilowania solidnym wysięgniku. Instalacja zestawu jest niezwykle prosta - o ile użytkownik korzysta z systemu operacyjnego Windows. Słuchawki Manhattan od strony jakości wykonania i ergonomii wywołują mieszane odczucia. Naszym zdaniem są za małe i nie obejmują w pełni małżowin usznych. Jakość użytych tworzyw jest przeciętna. Brzmienie słuchawek nie zachwyca. Nasze zastrzeżenia budziła czystość reprodukcji wysokich i średnich tonów. Głosy wokalistów mają nosowe brzmienie, natomiast średnie tony są nieco przytłumione. Produkt ma jednak tę zaletę, że rzeczywiście bardzo udanie tworzy iluzję dźwięku otaczającego i sprawdza się dobrze w filmach i grach. Chociaż słabo wypada w nagraniach koncertowych, to jest ciekawą alternatywą dla wielu przeciętnych komputerowych zestawów głośnikowych oferowanych w podobnej cenie.

Dlaczego

Świetnie budują efekt otoczenia słuchacza wielokanałowym dźwiękiem. Do słuchawek dołączone jest dobre oprogramowanie do odtwarzania filmów DVD na komputerze.

Informacje

Typ słuchawki 5.1

Cena 399 zł

Dystrybutor IC Intracom,http://www.icintracom.com

Funkcje dekodowanie dźwięku wielokanałowego DD i DTS, zastępują kartę dźwiękową

Złącza USB, mikrofonowe