Manhunt 2 mocno uderzy w budżet Take-Two

Kontrowersyjna gra Manhunt 2 autorstwa Rockstar Games najprawdopodobniej przysporzy Take-Two kolejnych kłopotów. Po informacjach o zakazie sprzedaży Manhunta 2 w Wielkiej Brytanii i niekorzystnej metce wiekowej, jaką otrzymała gra w Stanach Zjednoczonych, Take-Two wstrzymało premierę tytułu. Eksperci wyliczyli, że straty, jakie poniesie firma na grze wyniosą około 40 mln dolarów.

Historię związaną z brutalną grą Manhunt 2 opisaliśmy w oddzielnym artykule.

Manhunt 2 miał trafić na półki sklepowe 10 lipca. Wydawca zdecydował się jednak wstrzymać premierę. Powód? Tytuł uzyskał zakaz sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz znaczek "18+" w Stanach Zjednoczonych. Zaraz po ukazaniu się tych informacji, z inwestycji wycofały się Sony i Nintendo. Przedstawiciele obu firm argumentowali, że nie chcą by coś tak brutalnego jak Manhunt 2 pojawiło się na ich konsole.

Sytuacją natychmiast zainteresowali się eksperci od finansów. W jednym z ostatnich raportów stwierdzili, że Take-Two straci na Manhuncie 2 około 40 mln dolarów. Sporo, szczególnie, że według planów gra miała przynieść zysk w wysokości 28 mln dolarów.

Todd Greenwald, analityk z Nollenberger Capital Partners, w ciekawy sposób skomentował sytuację: "Wydaje mi się, ze Take-Two zostało potraktowane niesprawiedliwie... Myślę, że kampania przeciwko Manhuntowi 2 jest swego rodzaju zemstą za wszystkie poprzednie kontrowersyjne gry".

Cóż, wystarczy przypomnieć sobie aferę z "Hot Coffee" aby dojść do wniosku, że faktycznie "coś w tym jest".