Manhunt 2 nie będzie zakazany w Holandii

Dobrą informację dla fanów gry Manhunt przygotował... Holenderski rząd. Mianowicie, na mocy obowiązującego tam prawa, nie można zakazać sprzedaży drugiej części gry w granicach kraju. Jest to swego rodzaju wyjątek, bowiem tytuł Manhunt 2 został już zakazany w kilku państwach.

Decyzję w tej sprawie podjął niedawno holenderski minister sprawiedliwości, Ernst Hirsch Ballin. W liście skierowanym do parlamentu stwierdził on, iż nie istnieją żadne podstawy prawne do tego, aby zakazać sprzedaży Manhunta 2 w Holandii. Jednakże, jak zauważa minister, gra jest na tyle brutalna, że rozpowszechnianie jej wśród osób poniżej 16 roku życia nie będzie dozwolone.

Ballin stwierdza, że obecne prawo mówi jasno, iż każdy dorosły ma prawo decydować o tym w jakie gry chce grać. Wyjątkiem są tytuły zawierające treści nielegalne. Tych jednak nie doszukano się w najnowszej części Manhunta.

Za nielegalne w Holandii uważa się bowiem jedynie treści rasistowskie lub pedofilskie. Holenderski minister sprawiedliwości stwierdza, że to w gestii rodziców leży konieczność weryfikacji tego, w jakie gry bawi się ich pociecha. Nie można zakazać tytułu tylko dlatego, że mogą w niego zagrać dzieci. Na pudełku znajdować się będzie oznaczenie wiekowe i to rodzice muszą pilnować, aby ich dzieci nie miały dostępu to tego typu produkcji.

Warto dodać, że mimo oświadczenia holenderskie ministerstwo jest obecnie na etapie weryfikacji istniejących przepisów. Prawdopodobne jest ich zaostrzenie w przyszłości.

Bez względu jednak na wynik owych weryfikacji głos Ernsta Hirsha Ballina wydaje się być głosem rozsądku...

Więcej o brutalnych grach w artykułach:

Wielka Brytania zakazuje Manhunta 2. Rockstar Games odpowiada

FAKTY TVN: MEN o brutalnych grach. Reporterka obraża graczy

Nastolatek zabił przez Manhunta?

"Rule of Rose" - kolejna gra, która wywołuje burzę w mediach

BioShock zachęca do zabijania małych dziewczynek?