Manhunt 2 znów odrzucony

Można odnieść wrażenie, że sprawa Manhunta 2 ciągnie się już od zarania dziejów. Ostatnio miała miejsce kolejna bitwa w sprawie. Niestety ponownie "na tarczy" wyszła z niej firma Rockstar. Niestety, ponieważ oznacza to, że finał tej batalii ciągle jest daleki.

Jakiś czas temu pisaliśmy, iż wielka Brytania zakazuje Manhunta 2. Rockstar postanowił spróbować swoich szans jeszcze raz i zaproponował organizacji British Board of Film Classification poprawioną wersję gry prosząc o przyznanie jej kategorii dla pełnoletnich.

Niestety ponownie BBFC nie zgodziła się na publikację gry. Głównym argumentem w uzasadnieniu była, tak jak i poprzednio, zbyt duża brutalność Manhunta 2. Rockstar natomiast osiągnął sukces w USA. Tam zgodzono się na wydanie gry z kategorią M (Mature). W rezultacie grę może tam kupić każdy powyżej 17 roku życia.

Oczywiście Rockstar nie ma zamiaru się poddać. Krótko po ogłoszeniu przez BBFC decyzji producent Manhunta wydał oświadczenie, w którym ogłosił ponowną apelację. Według firmy decyzja o nie przyznaniu grze nawet kategorii dla pełnoletnich jest bardzo krzywdząca.

Jako argumenty do swojej tezy przytaczają oni przypadki filmów takich jak "Hostel" i "Piła III", które zostały zaakceptowane przez tę samą organizację. Zdaniem producenta to dorosły człowiek powinien zdecydować czy gra typu Manhunt 2 jest dla niego odpowiednią rozrywką, tak jak może to zrobić w przypadku wyżej wymienionych filmów.


Zobacz również