Manhunt zakazany!

Manhunt, gra przeznaczona na konsole PS2, niechlubnie zapisała się w historii elektronicznej rozrywki w Nowej Zelandii - stała się pierwszą oficjalnie zakazana grą komputerową w tym kraju.

Manhunt to już drugi tytuł firmy Rockstar (po obok GTA III), który przysparza deweloperowi złej prasy. Nowozelandzkie ciało cenzorskie - Office of Film and Literature Classification - oficjalnie zakazało sprzedaży w Nowej Zelandii gry Manhunt wszystkim grupom wiekowym. OFLC uznało grę Rockstar za makabryczną i uzasadniło swą opinię w dwunastostronicowym raportem, w którym opisano brutalne poziomy, sposoby walki i rodzaje broni (raport wspomina o zabijaniu przy pomocy garoty i plastikowej torby).

"Manhunt to gra, w której jedynym zadaniem graczy jest zabijanie napotykanych osób" – mówi główny cenzor Bill Hastings. "Gracz musi więc co najmniej przyzwalać, a w skrajnych przypadkach nawet czerpać przyjemność, z tego rodzaju patologicznych zachowań, co jest z kolei bardzo niezdrowe dla naszego społeczeństwa."


Zobacz również