Manslide - oryginalne fotoalbumy

Jeżeli pragniesz zaprezentować swoją galerię komputerowej grafiki znajomym w dość niecodziennej postaci, Manslide to narzędzie dla ciebie. Pomoże ci ono stworzyć pokaz zdjęć, wzbogacając go zarazem o liczne efekty graficzne i podkład muzyczny.

Manslide to prosty w obsłudze program graficzny, dzięki któremu można w znacznym stopniu urozmaicić domową galerię zdjęć. Pozwala on na wygenerowanie pokazu obrazów, który może być wywołany na każdym komputerze. Użytkownik ma również szeroki wybór efektów przejścia między kolejnymi zdjęciami, takie jak utrata barwy, rozmycie, zaciemnianie, czy tworzenie negatywu. Dodatkowo można włączyć opcję mgły i zanikania obrazu oraz określić czas trwania wyświetlania slajdów i animacji graficznych. Dostępne jest także ustawienie tła pokazu.

Ciekawa opcją jest nagrywanie komentarza do każdego obrazu i możliwość dodania do pokazu ścieżki dźwiękowej. Podkład muzyczny jest określany przez poziom głośności i funkcje zaniku dźwięku.

Wyświetlanie obrazu może być urozmaicone poprzez proste animacje 3D. Aby tego dokonać należy tylko wyznaczyć początkowe i końcowe miejsce zdjęcia na ekranie monitora. Użytkownik może również dołączyć własne animacje w postaci plików filmowych takie jak wybuch lub deszcz.

Pobierz plik dla systemu Linux

Program ma do wyboru język francuski i angielski. Aby aplikacja działała poprawnie należy upewnić się, że w systemie zainstalowane są programy QT4.2.2-7, Sox, Mencoder, Transcode oraz MPlayer.