Manta Creator 3D przekonwertuje obraz 2D w 3D. Na każdym telewizorze HD

Firma Manta wprowadzi wkrótce do sprzedaży interesujące urządzenie o nazwie Creator 3D, które oferuje możliwość przetworzenia obrazu 2D w obraz "trójwymiarowy". Co istotne, do jego oglądania nie jest wcale potrzebny telewizor 3D.

Creator 3D to niewielka skrzyneczka, którą należy wpiąć pomiędzy źródło sygnału (np. odtwarzacz DVD) i telewizor. Co istotne, komunikacja pomiędzy nimi musi się odbywać za pomocą interfejsu HDMI.

Urządzenie potrafi przetworzyć standardowy obraz 2D w obraz "trójwymiarowy". Według zapewnień producenta konwersja, która przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym, przebiega bez żadnych opóźnień.

Creator 3D przeznaczony jest do współpracy zarówno z telewizorami HD jak i 3D. Ponadto obsługuje projektory 3D DLP oraz 3D Ready DLP.

Jak widać, dzięki urządzeniu "trójwymiarowym" obrazem mogą się również cieszyć użytkownicy "zwykłych" telewizorów HD. Niestety dostarczany on jest w technologii anaglificznej (nałożone zostają na siebie dwa obrazy - czerwony i niebieski - które są względem siebie lekko przesunięte), z której efektu można skorzystać nakładając na nos dołączone do zestawu dwukolorowe okulary.

Urządzenie powinno więc przede wszystkim zainteresować osoby, które co prawda posiadają już telewizor 3D, ale pozbawiony on jest funkcji konwersji sygnałów do formatu 3D.

Warto też dodać, że Creator 3D jest zgodny z HDCP, posiada pozłacane podłączenie HDMI oraz oferuje regulację głębi 3D, pilot zdalnego sterowania i dołączone do zestawu okulary pozwalające na zobaczenie głębi konwertowanego obrazu.

Manta Creator 3D trafi do sprzedaży w październiku w cenie 349 złotych.